پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۳۷۳
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱
رییس گروه پیایندهای اداره کل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خبر داد:
رییس گروه پیایندهای اداره کل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از ساماندهی روزنامه‌های مخزن دوم نشریات کتابخانه ملی خبر داد و گفت: با توجه به تغییر قفسه های مخزن دوم نشریات از فرم ثابت به ریلی و ایجاد فضای بیشتر برای حفظ منابع چاپی در مخازن، منابع مخزن دو پیایندها ساماندهی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، رویا امین الرعایا رییس گروه پیایندهای اداره کل اطلاع‌رسانی سازمان در تشریح گزارش ساماندهی مخزن دو پیایندها گفت: پس از تحویل و نصب وضدعفونی قفسه های مخزن، ساماندهی منابع این مخزن در دستور کار قرار گرفت و انجام این امور از هفته نخست مرداد آغاز و دهم شهریورماه به پایان یافت.
رییس گروه پیایندهای اداره کل اطلاع‌رسانی افزود: بیش از 20هزار نسخه روزنامه در قفسه‌های موجود در مخزن دودپو شده بود و به منظور انجام صحیح و تسریع در روند چیدمان، تصمیم براین شد تا تمام قفسه های مخزن، تخلیه و پس از بررسی، مجدداً در جای خود براساس اصول استاندارد چیده شود.
امین الرعایا عنوان کرد: مرحله بعد قفسه خوانی و رف خوانی سیستمی و نصب راهنمای قفسه ها بود که از طرف کارشناسان گروه نشریات انجام شد.
وی خاطرنشان کرد: ساماندهی مخزن دوم نشریات مزایای بسیاری دارد. به این ترتیب که از صدمه احتمالی که به مرور زمان به منابع فشرده و دپو وارد می‌شد، جلوگیری می شود. منابع آسیب دیده مجزا و ترمیم می شود، امکان نظافت منابع و فضای مخزن فراهم و در نهایت فضا برای منابع جدید ایجاد می شود. نکته قابل توجه این است که امکان بازیابی و امانت منابع، سریع و آسان شده  و مخزن در وضعیت استاندارد قرار گرفته است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: