پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۳۷۶
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹
دبیر سوگواره شعر آیینی موکب واژه‌ها با اشاره به برگزاری این سوگواره در دو بخش ترکی و فارسی، گفت: بعد از اعلام فراخوان بالغ بر ۳۱۴ اثر از شهرهای آذربایجان‌غربی به دبیرخانه ارسال شد.

به گزارش گیتی آنلاین از ارومیه،  در حاشیه اختتامیه نخستین سوگواره شعر آیینی موکب واژه‌ها با اشاره به برگزاری این آیین به‌صورت استانی، اظهار داشت: مفاهیمی هم‌چون ایثار و شجاعت، عاشورا و‌ پیام آزادی، سیره و ابعاد زندگی شهدای کربلا محورهای برگزاری این آیین بود.

وی خاطر نشان کرد: بایستی عدالت‌خواهی و ایستادگی در برابر ظلم در بستر فضای ادبی و شعر در جامعه نشر داده شود.

دبیر سوگواره شعر آیینی موکب واژه‌ها با بیان این‌که این سوگواره در دو بخش فارسی و ترکی برگزار شد، تصریح کرد: بعد از اعلام فراخوان بالغ بر ۳۱۴ اثر از شهرهای استان به دبیرخانه ارسال شد.

امدادی یادآور شد: در داوری اولیه تعداد ۱۵۴ اثر گزینش و تحویل هیئت داوران شد.

وی بیان کرد: از بین ۶۲ اثر فارسی، به‌ترتیب وحید طلعت از میاندوآب، محدثه خاک‌زاد از تکاب و کیانوش سفری از ارومیه حائز رتبه‌های نخست تا سوم شدند.

دبیر سوگواره شعر آیینی موکب واژه‌ها گفت: همچنین در بخش ترکی نیز سه اثر علی شجاع و رضا قربانی از ارومیه و صمد تقی‌زاده از سلماس از بین ۹۲ اثر نهایی به‌سبب نزدیکی امتیازات به‌صورت مشترک حائز مقام برتر جشنواره شدند.

خاطرنشان شد، حمید امدادی به‌عنوان دبیر اجرایی، سجاد صافی به‌عنوان دبیر علمی و محمد میلانی به‌عنوان رئیس هیئت داوران در این جشنواره حضور داشتند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: