پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۳۸۰
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹
در آستانه هفته دفاع مقدس مراسم نورانی انس با قرآن کریم در تیپ ١٧٧ متحرک هجومی شهید نصر اصفهانی نزاجا برگزار شد.
به گزارش گیتی آنلاین، در این مراسم معنوی، که با حضور کارکنان پایور و وظیفه و جمعی از مسئولان برگزار شد.

 امام جمعه شهرستان تربت حیدریه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۸ سال دفاع مقدس، با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه نصر اظهار کرد: رمز موفقیت و پیروزی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس پیروزی در جهاد اکبر که همان جهاد مبارزه با نفس می باشد خلاصه شده است.

وی افزود: تجلی پیروزی در جهاد اکبر در جهاد اصغر نمایان شد به حول قوه الهی نصری بزرگ در هشت سال دفاع مقدس نصیب رزمندگان اسلام شد. 

 حجت الاسلام عصمتی پیام وصیت نامه شهدا را عبور از سیم خاردار نفس دانست و اشاره کرد: هر وقت توانستیم از سیم خاردار نفس اماره خود عبور کنیم قطعاً و یقیناً از سیم خاردار دنیا نیز عبور خواهیم کرد. 

وی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را لشکر حزب الله نامید و بیان کرد : نگاه به نیروهای مسلح در رده های مختلف مسرت به همراه می آورد و این مورد جز حضور موفق آنان در جهاد اکبر و خودسازی باطنی این عزیزان حاصل نمی شود. 

امام جمعه شهرستان تربت حیدریه در بخش دیگری از سخنان خود موفقیت در جهاد اصغر را تجلی موفقیت و پیروزی در جهاد اکبر دانست و با اشاره به آیات سوره مبارکه نصر افزود : می بایست خداوند را در همه اوقات و لحظات تسبیح کنیم چرا که همه خوبی ها ونعمات ونصر وپیروزی را ازخدا بدانیم. 

 حجت الاسلام عصمتی هشت سال دفاع مقدس را تجلی  رحمت الهی و قدرت لایزال خداوند دانست و اظهار کرد: در این جنگ، تجلی عظمت قدرت خداوند را مشاهده کردیم و استمداد غیبی خداوند را شاهد بودیم.  

 وی استغفار انبیاء الهی را در واقع به این معنا دانست که اولیاء و انبیاء خداوند استغفار و توبه را نه صرفا برای بخشش گناه بلکه برای دریافت حقیقت و معرفت و عبادت از درگاه خداوند طلب می کنند و رزمندگان اسلام نیز باید با تاسی از آرمان های والای امام و شهدا عدم توقف بعد از نصر و پیروزی را سرلوحه کار خود قرار داده و تا رسیدن به قله صعود کرامت انسانی از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

امام جمعه شهرستان تربت حیدریه با تجلیل از خدمات ارزنده ارتش در دفاع مقدس و خلق حماسه های جاوید، از هزاران شهید ارتش یاد کرد و گفت: بحمدالله ارتش جمهوری اسلامی ایران همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند همیشه پا در رکاب است و توانسته شعار ارتش فدای ملت را در حقیقت و در عمل نیز اثبات کند.

لازم به ذکر است در این مراسم معنوی سه تن از قاریان و حافظان ممتاز استان خراسان رضوی به قرائت پرداختند.
ضمنا در پایان این محفل نورانی  تعدادی از چهره های برتر قرآنی تيپ با اهداء لوح تقدیر و هدیه نقدی تقدیر شد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: