پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۴۰۱
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴
در بیست و هفتمین جشنواره جهانی گدای طلایی اسلواکی صورت گرفت؛
انیمیشن «خورشید آسمان، خورشید کاشی» ساخته زیبا ارژنگ و از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از بیست و هفتمین جشنواره جهانی گدای طلایی( film festival Golden baggar ) اسلواکی جایزه گرفت.
به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، جایزه هئیت داواران بیست و هفتمین جشنواره جهانی گدای طلایی به عنوان بهترین انیمیشن برای کودکان به انیمیشن «خورشید آسمان، خورشید کاشی» تعلق گرفت.
جشنواره جهانی گدای طلایی مهمترین و بزرگ‌ترین رویداد سالانه در تلویزیون محلی اروپاست و درحال حاضر جایزه اصلی این جشنواره یک جایزه معتبر برای شناسایی نویسندگان و تهیه‌کنندگان جوان و مستقل در دنیا به حساب می‌آید.
جشنواره بين المللي تلويزيون محلي اسلواكي تنها جشنواره بين المللي در نوع خود در اروپا است و يكي از مهمترين رويدادهاي رسانه است كه در اسلواكي برگزار مي‌شود.
اين جشنواره از همكاري و همياري سازندگان برنامه‌هاي تلويزيوني و آثار صوتي تصويري پشتيباني مي كند و باعث تقويت ابزارهاي سمعي بصري بيان شده و همزمان، يكي از مهمترين ابزارهاي ارائه فيلم و توليدات رسانه‌اي اسلواك از طريق كانال‌هاي محلي در اروپا و خارج از مرزهاي آن است.
 بیست و هفتمین جشنواره تلویزیون اسلواکی به علت شیوع ویروس کرونا در تاریخ 26 و 27 شهریور ماه در شهر کوشیتسه، دومین شهر اسلواکی به صورت مجازی برگزار شد.
«خورشید آسمان، خورشید کاشی» داستان مردمی را روایت می‌کند که روی یک دیوار کاشی‌کاری شده زندگی می‌کنند و درگیر جنگی ناخواسته شده‌اند. آن‌ها براثر شدت انفجار و بمباران خورشید آسمانشان را از دست داده‌اند و شهر و روزگارشان تاریک و سیاه شده است. آن‌ها درمی‌یابند با همدلی و همکاری هم می‌توانند خورشید جدیدی برای آسمان شهرشان بسازند و به خرد جمعی که نور و روشنایی است برسند. 
این انیمیشن پیش از این موفق به دریافت جایزه بهترین انیمیشن دهمین جشنواره Tracce cinematografiche film fest ایتالیا شده و در سی و پنجمین جشنواره واشنگتن دی سی امریکا، سی و هفتمین جشنواره کارتون کلاب ایتالیا، بیست و چهارمین جشنواره جهانی فیلم SIFF امریکا، بیستمین جشنواره انیمه آرته برزیل، شانزدهمین جشنواره جهانی آنیمه فست آتن، پانزدهمین جشنواره فیلم ریور ایتالیا، چهاردهمین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان بنگلادش، نهمین جشنواره هنرهای زیبا امریکا و در ششمین جشنواره انیمیشن فلوریدا ، ششمین جشنواره زنان امریکا و ...حضور داشته است.
عوامل تولید انیمیشن «خورشید آسمان، خورشید کاشی» عبارتند از: کارگردان، انیماتور و تهیه‌کننده: زیبا ارژنگ، تدوینگر: بنیامین قچاق، صدابردار و صداگذار: علی علی‌دوستی، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: