پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۴۰۳
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱
در یکصد و دهمین شماره از پویش «کتابخوانی ملی» مطرح شد:
مدیر انتشارات ثالث مطالعه ادبیات و اشعار کهن ایران از شاعرانی چون سنائی، عطار و بسطامی را توصیه کرد و گفت: کرونا فرصت خانه شینی اجباری فراهم کرد تا کتاب‌هایی را که برای مطالعه آنها برنامه ریزی کرده بودیم؛ بخوانیم و تجربه عرضه و تقاضا در حوزه کتاب در این ایام نشان از اشتیاق برای مطالعه بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، محمدعلی جعفریه مطبعه چی، مدیر نشر ثالث با حضور در یکصد و دهمین شماره از پویش «کتابخوانی ملی» گفت: دوران کرونا تجربه جدیدی برای بشر بود. در این ایام توانستیم خواسته‌های مطالعاتی که پس انداز کرده بودیم را به انجام برسانیم.

وی افزود: ضمن اینکه تصور بر این بود که در دوران کرونا نهضت کتابخوانی و صنعت نشر دچار افول شود، خوشبختانه اینگونه نبود و شاهد رشد کتابخوانی و استقبال مردم از تازه‌های نشر در این دوران بودیم.

جعفریه یادآور شد: همچنین این دوران برای ناشران و کتاب فروشان نیز تجربه جدیدی بود و توانستند کتاب‌های مورد تقاضا را به صورت آنلاین و یا با ارسال به خانه‌ها به دست مردم برسانند.

جعفریه افزود: پیشنهاد من در درجه نخست به عنوان یک کتابخوان و بعد یک ناشر، مطالعه ادبیات کهن ایران زمین است، موارد مطالعاتی مردم در حوزه ادبیات کلاسیک همواره سعدی و حافظ بوده است و از شعرایی چون سنائی، عطار نیشابوری و یا بسطامی کمتر کتاب خوانده اند و پیشنهاد می‌کنم اشعار شیرین این شعرا را نیز مطالعه کنند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از حوزه‌های مطالعاتی تاریخ است. در این زمینه مطالعه کتاب سه جلدی «تاریخ ایران باستان» نوشته استاد پیرنیا و «تاریخ مغول» نوشته عباس اقبال آشتیانی از کتاب‌های مفید درحوزه تاریخ است که خواندن آنها را توصیه می‌کنم.

مدیر انتشارات ثالث گفت: مطالعه داستان و رمان‌های نسل جدید نویسنده از دیگر پیشنهادهای من است. در سال‌های اخیر رمان و مجموعه داستان‌های خوبی از نویسندگان ایرانی منتشر شده است که حجم اندکی دارند و مطالعه آنها راحت است و زمان کمی می‌برد.

جعفریه خاطرنشان کرد: پویش «کتابخوانی ملی» اقدام ارزنده ای از سوی کتابخانه ملی است و امیدوارم ادامه پیدا کند. در پایان می‌خواهم از کتاب‌هایی نام ببرم که مرا کتابخوان کردند. از همین رو مطالعه رمان «ژوزف بالسامو» و کتاب‌های «غرش طوفان»، «قبل از طوفان» نوشته الکساندر دوما و اثر ارزشمند «کلیدر» نوشته محمود دولت آبادی را در این پویش توصیه می‌کنم. زیرا با مطالعه این کتاب‌ها من کتابخوان شدم.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: