پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۶۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰
با حضور برومندی معاون وزیر جهاد کشاورزی، گلخانه تولید سبزی و صیفی در بهمن به بهره برداری رسید.
گلخانه تولید سبزی و صیفی در زمینی به مساحت ۲۶ هزار متر مربع و با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی  در منطقه بهمن شهرستان آباده افتتاح شد.
با بهره برداری از این گلخانه سبزی و صیفی، برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.
 معاون وزیر جهاد کشاورزی در مراسم بهره برداری از این گلخانه گفت: تاکنون در سطح کشور بیش از ۲۵ هزار هکتار گلخانه ایجاد شده که ۱۷ هزار هکتار از آن در حال بهره برداری است.
برومندی افزود: با توجه به سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی این رقم در سال ۱۴۰۴ باید به ۴۸ هزار هکتار افزایش یابد، چرا که مخاطرات اقلیمی و خشکسالی یکی از بحران‌هایی است که با آن روبرو هستیم و قصد داریم در سفر به مناطق مختلف کشور، احداث گلخانه‌ها را مورد بررسی و مطالعه قرار دهیم وی با بیان اینکه کمتر از ۸۰۰ هکتار گلخانه فعال در سطح استان فارس وجود دارد افزود: باید با برنامه ریزی صحیح این رقم را توسعه دهیم تا بتوانیم این استان را به قطب تولید محصولات گلخانه‌ای تبدیل کنیم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در شهرستان آباده هم ۱۳ و نیم هکتار گلخانه فعال وجود دارد که این رقم قابل قبول نیست و باید در قالب ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای و حمایت از سرمایه گذران بخش خصوصی این میزان را افزایش دهیم.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: