پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۱
عضو فقهای شورای نگهبان قانون اساسی
عضو فقهای شورای نگهبان قانون اساسی گفت: در عرصه دین اگر کسی بخواهد موفق باشد باید اهل توسل باشد و در زیر سایه اهل بیت (ع) قرار گیرد و از آنها تبعیت کند در غیر این صورت دچار گمراهی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیتی آنلاین از خراسان رضوی، آیت الله سید احمد خاتمی در ویژه برنامه ای که به مناسبت رحلت حضرت رسول اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) در آستان مقدس خواجه اباصلت(ره) برگزار شد؛ اظهارکرد: در طی مدت ۵۰ سال طلبگی تجربه‌های زیادی در حضور اساتید برجسته‌ای کسب کرده‌ام و از تجربیات قطعی این ۵۰ سال این است که در این عرصه اگر کسی بخواهد موفق باشد باید اهل توسل باشد و در زیر سایه اهل (ع) قرار گیرد و از آنها تبعیت کند در غیر این صورت دچار گمراهی خواهد شد.

عضو فقهای شورای نگهبان قانون اساسی در ادامه به اساتید برجسته‌ای چون مرحوم امام راحل (ره) مرحوم مرعشی، شیخ عبدالکریم حائری یزدی و میرزای شیرازی اشاره کرد و افزود: همه این اساتید نسبت به اهل بیت به ویژه امام حسین (ع) ارادت ویژه‌ای داشته‌اند و برای زنده نگه داشتن یاد حماسه عاشورا از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌اند.

وی گفت: امام راحل (ره) نزدیک محرم با گریه‌های خود، مردم را به استقبال محرم می‌برد و مرحوم میرزای شیرازی وقتی دید امامین در سامرا غریب هستند حوزه علمیه را به سامرا منتقل کرد و در ایام محرم دسته عزاداری را راه اندازی کرد و خود به عنوان سردسته عزاداران و علما و مراجعه تقلید به عنوان سینه زن و عبدالکریم حائری نوحه خوان این دسته عزاداری شدند.

آیت الله خاتمی با توصیه به مجاورین حرم امام رضا (ع) به زیارت حضرت، بیان کرد: با زیارت و توسل خود را بیمه اهل بیت (ع) نماییم و در برخی از روایات هفتاد حج، در برخی هزارحج و عمره و در برخی هفتاد هزار حج وعمره پاداش زیارت امام رضا (ع) قرار داده شده است.

وی با بیان اینکه ما هر چه داریم از اهل بیت (ع) داریم؛ گفت: در روایتی از امام رضا (ع) می‌فرمایند: هر که با تقواتر باشد، سعادتمندتر است.

عضو فقهای شورای نگهبان قانون اساسی به پیاده روی اربعین اشاره کرد و افزود: در طول تاریخ افراد زیادی برای امام حسین (ع) عزاداری کرده‌اند و در سال‌های اخیر نیز، اجتماع عظیمی از مسلمانان و غیر مسلمانان در اربعین در کربلا صورت گرفت به گونه‌ای که قبل از شیوع کرونا بیش از ۲۰ میلیون نفر در اربعین لبیک یا حسین می‌گفتند و امسال با وجود کرونا حدود ۷ میلیون نفر در اجتماع عظیم اربعین شرکت کردند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: