پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۸۱۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۷
برنامه های هفته نیروی انتظامی در سال جاری و همچنین "پلیس هوشمند، امنیت پایدار " به عنوان شعار هفته ناجا توسط سخنگوی نیروی انتظامی تشریح و تبیین شد.
گیتی آنلاین- به نقل از پایگاه خبری پلیس،  نشست خبری سردار " مهدی حاجیان" سخنگوی نیروی انتظامی با خبرنگاران و اصحاب رسانه با هدف تبیین شعار هفته ناجا سال 1400 برگزار شد.

سردار " مهدی حاجیان" در ابتدای نشست خبری ضمن  درود و سلام بر روح پاک و پرفتوح بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام عظمای ولایت امام خامنه ای عزیز " مدظله العالی" و عرض تسلیت به مناسبت رحلت جانگداز نبی مکرم اسلام و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) خطاب به اصحاب رسانه گفت: بسیار خرسندم که در جمع شما عزیزان حضور دارم چرا که شما خبرنگاران با درایت سربازان خط اول مبارزه در حوزه جنگ نرم هستید که این امر برای من باعث افتخار است.

*تبیین برنامه ها و شعار هفته ناجا

وی در ادامه به تبیین برنامه ها و شعار هفته ناجا در سال 1400 پرداخت و ادامه داد: با توجه به تقارن و مصادف شدن هفته نیروی انتظامی با ایام حزن آلود آل الله، اربعین حسینی و همچنین 28 صفر ( سالروز رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) ) به منظور حفظ حرمت این ایام و همچنین برگزاری باشکوه مراسم ایام صفر مقرر شد امسال هفته ناجا از 13 مهر به 17 مهرماه 1400 انتقال یابد. ( هفته ناجا سال جاری از 17 مهرماه تا 23 مهرماه برگزار می شود)

سخنگوی نیروی انتظامی ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته مقدس نیروی انتظامی خدمت تمامی مردم عزیز ایران اسلامی تصریح کرد: این هفته را خصوصا خدمت تمامی همکارانم در سراسر کشور و به خانواده های آنها و همچنین خانواده های معظم و معزز شهدا و جانبازان نیروی انتظامی تبریک عرض می کنم.

سردار حاجیان ادامه داد: این هفته را خصوصا به خانواده هایی که فرزندان و یا پدرانشان از سال گذشته در هفته نیروی انتظامی تاکنون به درجه رفیع شهادت و یا جانبازی نائل شده اند نیز تبریک عرض می کنم.

وی در ادامه به مأموریت های خطیر نیروی انتظامی نیز اشاره و عنوان کرد: طی سال گذشته بسیاری از همکاران ما با رشادت و مجاهدت در عرصه مقابله با مخلان نظم و امنیت، سوداگران مرگ، تأمین امنیت و آسایش عمومی و ...  خدمت رسانی کردند و چه بسا در این راه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند که جا دارد در این نشست پیام تبریک سردار "حسین اشتری"؛ فرمانده نیروی انتظامی را به همه همکاران عزیزم در سراسر کشور و خانواده های معزز شهدا و جانبازان نیروی انتظامی ابلاغ کنم.

سخنگوی ناجا به اهمیت برگزاری هفته نیروی انتظامی نیز اشاره کرد و گفت: این هفته فرصتی است که مردم عزیز ایران اسلامی به پاس یک سال خدمتگزاری حافظان نظم و امنیت، شب بیداری ها و در کنار مردم بودن، خدمت رسانی بی منت و ... این عزیزان را مورد تکریم قرار دهند.

سردار حاجیان با بیان اینکه می توانیم یک سال کاری نیروی انتظامی را از آغاز هفته ناجا در نظر بگیریم، عنوان کرد: در این یک سال شاهد بودیم که تمامی همکارانمان از مرز تا مرکز در حوزه جمهوری اسلامی ایران و در مرزها (8 هزار و 755 کیلومتر مرز مشترک با 15 کشور همسایه) با شجاعت، درایت، تدبیر و تسلط اطلاعاتی توانستند از مرزهای ایران اسلامی حفاظت کنند.

وی ادامه داد: در حوزه پلیس راه با توجه به گستردگی جغرافیایی کشور، محدودیت های کرونا، وقوع بلایای طبیعی، کارکنان نیروی انتظامی همچنان با افتخار در خدمت مردم بودند.

سخنگوی ناجا همچنین عنوان کرد: همزمان با شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور و کاهش ساعت کاری و کم شدن نیروها در محل کار در سایر نهادها، نیروی انتظامی با تمامی ظرفیت و نیرو پای کار بوده، در واقع کار در نیروی انتظامی تعطیل بردار نیست و تمامی کارکنان با افتخار و آماده باش کامل در خدمت مردم بودند.

سردار حاجیان گفت: نیروی انتظامی به واسطه نگاه سازمانی و ماموریت های محوله در تمامی اهداف و برنامه های خود دارای یک برنامه ریزی منسجم و دقیق است و براساس شعار سال چشم انداز کاری خود را نیز تبیین و تشریح می کند.

*پلیس هوشمند، امنیت پایدار

سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه شعار هفته ناجا سال 1400 " پلیس هوشمند، امنیت پایدار" انتخاب شده است، تصریح کرد: موضوع پلیس هوشمند به عنوان پروژه ای عظیم و مهم براساس تدابیر سردار " حسین اشتری"؛ فرمانده نیروی انتظامی در دستور کار قرار دارد؛ پلیس هوشمند دارای تعریف مشخصی است، ما نیز با توجه به گستره دامنه ماموریت های محوله بیشترین ارتباط را با مردم داریم.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی سازمانی است که به صورت روزانه در یک هزار و 700 نقطه با مردم در تماس است و 36 ماموریت در قانون نیز برای پلیس تعریف شده است.

سردار حاجیان گفت: ناجا سازمانی خدمتگزار است و محصول آن نیز تأمین و حفظ امنیت در جامعه برای مردم است؛  از اینرو پلیس هوشمند ( هوش فردی و سازمانی) برای خدمات رسانی سریع و دقیق به مردم، محقق شدن اهداف مدنظر و بهره برداری از فناوری های نوین و ... به طور ویژه و جدی طرح هایی را در دستور کار قرار داده است.

سخنگوی ناجا تاکید کرد: بایستی از الکترونیک شدن به سمت هوشمند شدن پیش برویم؛ بخشی از خدمات از طریق اپلیکیشن پلیس من در خدمت مردم قرار می گیرد و در هفته نیروی انتظامی نیز رونمایی خواهد شد.

وی همچنین ادامه داد: نیروی انتظامی اگر بتواند با نگاه دانش محوری و جامعه محوری پیش برود باید با تغییراتی که در سطح جهان اتفاق می افتد از حالت سنتی به سمت بهره برداری از فناوری های نوین برود.

سردار حاجیان همچنین گفت: در خصوص هوشمندسازی پلیس تمامی امکانات و ظرفیت های لازم فراهم شده تا پلیس با مردم بدون حضور مستقیم ارتباط برقرار کند.

سخنگوی ناجا با بیان اینکه هوشمندسازی در راستای حرفه ای گرایی پلیس است، عنوان کرد: امروز نیروی انتظامی به عنوان یک پلیس حرفه ای، تخصصی و هوشمند، پلیس های خاص تخصصی را نیز توسعه می دهد و در حوزه های مختلف نقش خود را ایفا می کند. (پلیس هوشمند در حوزه ترافیک؛ هوش مصنوعی ، استفاده از بانک های اطلاعاتی، در حوزه پلیس فتا امکان ارتباط آنلاین با این پلیس و ارائه آموزش همگانی در فضای مجازی،  در کلانتری و پاسگاه ها هوشمندترین خدمات از طریق اپلیکیشن می توانیم به مردم ارائه دهیم).

*پلیس مقتدر امروز خواسته مردم است

سردار حاجیان با تاکید بر اینکه امروز نگاه و خواسته مردم وجود پلیس مقتدر است، تصریح کرد: به همین دلیل ما عرصه اقتدار را به سمت نرم افزاری برده ایم؛ بایستی فرمایش مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز " مدظله العالی" : پلیس مقتدر و مهربان در تراز انقلاب اسلامی  در تمامی برنامه ها جاری و ساری باشد.

وی ادامه داد: در موضوع پلیس در تراز انقلاب اسلامی پلیس باید اخلاق گرا، ولایت مدار و دارای توان عملیاتی، قدرت اجتماعی و توان برقراری ارتباط و انضباط اجتماعی باشد.

*پلیس اخلاق مدار؛ امنیت پایدار

سخنگوی ناجا در توضیح امنیت پایدار که به بخش دوم شعار هفته ناجا 1400 اختصاص دارد، گفت: مردم می خواهند پلیس، رفاه و آسایش و امنیت خاطر را برای آنها در سطح جامعه فراهم کند؛ پلیس بایستی با استفاده از دانش بتواند اخلاق اسلامی را نیز رعایت کند ( تعالی رفتاری کارکنان در دستور کار است)، در واقع بایستی با توجه به ظرفیت ها، پلیس اخلاق مدار بتواند امنیت پایدار را نیز برقرار کند.

 وی در ادامه با بیان اینکه امنیت بسترساز توسعه است، عنوان کرد: بایستی  شعار سال جاری با عنوان " تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" که توسط مقام معظم رهبری نام گذاری شده در تمامی نیروها حاکم باشد تا با ایجاد امنیت پایدار، سرمایه گذاری و برداشتن موانع، تولید داخل رونق بگیرد.

سردار حاجیان ادامه داد: با مبارزه جدی با قاچاق و احتکار، تولید داخل قطعا رونق می گیرد، از اینرو حمایت و همکاری سایر نهادهای مربوطه لازم است.

سخنگوی ناجا با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی به عنوان بخشی از جامعه مسئول حافظ امنیت و آسایش مردم است، عنوان کرد: پلیس امنیت اقتصادی با استقرار در گمرک قاطعانه با قاچاق کالا و همچنین احتکار مبارزه جدی خواهد داشت و این امر قطعا در برداشتن موانع و رونق تولید کمک خواهد کرد؛ مبارزه با فساد، برخورد با ا خلالگران و .. از خصیصه های پلیس در تراز انقلاب اسلامی است و ضرورت دارد امروز پلیس، هوشمند و قانون مدار  باشد و در جایی که حق مردم تضییع می شود حضور مقتدرانه داشته باشد.

*مجاهدت های پیدا و پنهان پلیس

سخنگوی نیروی انتظامی به برگزاری هفته ناجا نیز اشاره کرد و گفت: در هفته ناجا بخشی از برنامه های پلیس و  مجاهدت های پیدا و پنهان  آن از طریق رسانه در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی ادامه داد: در این هفته از ظرفیت دیداری، شنیداری و گفتاری استفاده خواهیم کرد، ضمن اینکه فیلم هایی تولید می شود و برنامه های گفت وگو محور نیز از طریق رسانه ها در اختیار مردم قرار می گیرد.

سردار حاجیان تصریح کرد: تهیه و تولید 24 مستند با موضوعات ماموریت های ناجا، تهیه و تولید 50 آیتم کوتاه مفهومی، تهیه و تولید موشن گرافی با موضوع معرفی بخش های پلیس با ارائه هشدار و آموزش همگانی، تهیه و تولید 6 تله فیلم تلویزیونی( 90 دقیقه ای)، تهیه و تولید کلیپ اقتداری برای هفته ناجا و ... از جمله برنامه هایی است که در این هفته اجرایی خواهد شد.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: