پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۸۶۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱
بنابر اخبار رسیده از شاهدان عینی و حافظان محیط زیست شهرستان دورود، عده ای سود جو، به منظور اهداف خاصی اقدام به قطع درختان منطقه «دره اسپر» کرده اند...

حامد سیف/ گیتی آنلاین: بنابر اخبار رسیده از شاهدان عینی و حافظان محیط زیست شهرستان دورود، عده ای سود جو، به منظور اهداف خاصی اقدام به قطع درختان منطقه «دره اسپر» کرده اند. مهمترین فرضیه هایی که در این زمینه مطرح می شود این است که با توجه به خشکسالی های اخیر و نبود علف مورد نیاز برای دام ها، برخی از دامداران و چوپانان، اقدام به قطع درختان نموده تا علاوه بر تهیه غذای دام هایشان از شاخ و برگ این درخت ها، پس از چند روز از قطع آنها و به بهانه خشک بودن چوب ها اقدام به خروج آنها از منابع طبیعی و سپس تهیه زغال می کنند.

اما فرضیه محتمل دیگر تخریب مناطقی خاص توسط جنگل خواران است، در این شگرد با قطع درختان و خالی کردن این مناطق از درخت های بلوط اقدام به کاشتن درخت و احداث باغ نموده و پس از ادعای مالکیت آن ، اقدام به فروش آن می نمایند.

متاسفانه در سال های اخیر علاوه بر تغییرات آب و هوایی و عوامل طبیعی، تخلفات گسترده انسانی و کمبود نیروهای انسانی در ارگان هایی چون محیط زیست و اداره منابع طبیعی، به تخریب و نابودی جنگل های بلوط در مناطق زاگرس نشین دامن زده است. اهمیت این موضوعی زمانی مشخص درک می شود که بدانیم برای رشد یک درخت بلوط با تنه ای به قطر 18 تا 20 سانتی متر بیش از صد سال زمان لازم است. توجه به سلامت و حفاظت از منابع طبیعی وظیفه ماست؛ شهروندان دغدغه مند و آگاه از این اقدامات می توانند از طریق شماره تلفن 1504 تخلفات مشاهده شده را گزارش دهند.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:حامد سیف
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: