پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۸۸۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۲
رئیس سنم هرمزگان در حاشیه بازدید از اتحادیه شرکت های تعاونی تولید سیرجان؛
روسای سازمان نظام مهندسی ۷ استان کشور با هماهنگی سازمان نظام مهندسی استان کرمان از اجرای طرح سیماب در شهرستان سیرجان بازدید کردند.

روسای سازمان نظام مهندسی ۷ استان کشور  با هماهنگی سازمان نظام مهندسی استان کرمان از اجرای طرح سیماب در شهرستان سیرجان بازدید کردند.

 

حمیدرضا نصیری رئیس سنم هرمزگان در حاشه این بازدید بیان داشت: توسعه بخش کشاورزی مستلزم ایجاد هم افزایی بهره برداران و متخصصان این حوزه می باشد.

 

وی تصریح کرد: بدین منظور توسعه مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی با تکیه بر دانش و نوآوری می تواند این مسیر را هموار سازد.

 

نصیری ادامه داد: امیدواریم بهره برداران و فعالین حوزه کشاورزی با همکاری این مراکز و راه اندازی آن ها در مناطق مختلف استان هرمزگان بخشی از این اهداف را تحقق بخشند.

 

این مقام مسئول گفت: استان هرمزگان به واسطه ظرفیت های کم نظیر در حوزه های آبزی پروری و گلخانه و دسترسی داشتن به نیروی کار کارآمد توانایی توسعه و افزایش بهره وری در این بخش ها را دارد.

 

در طی این بازدید بابک سالاری قائم مقام مدیریت تعاون روستایی استان کرمان استقرار طرح سیماب در حوزه شهرستان سیرجان و دیگر شهرستانهای مجری طرح را در راستای فنی نمودن بخش کشاورزی عنوان کرد.

 

مهندس سالاری ضمن اشاره به خدمات تشکل ها و تعاونی ها در تامین نهاده ها از جمله کود و بذر و ... انها را ابزارهای اجرایی توسعه و فنی نمودن بخش کشاورزی دانست.

 

 وی افزود: انتظار است سازمان نظام مهندسی حسب وظایف و رسالت خود از کلیه ظرفیت های موجود در بخش کشاورزی جهت توسعه و فنی نمودن بخش کشاورزی استفاده نماید.

 

مهندس سالاری گفت: تعاملات هدفمند سازمان نظام مهندسی با فعالین بخش کشاورزی اعم از تعاونی ها و تشکل های صنفی و بهره برداران موجب هم افزایی توسعه خواهد شد و ضمن تشکر از سازمان نظام مهندسی استان کرمان و در راس انها مهندس کمال الدینی ریاست سازمان تعاملات صورت گرفته را دلیل پیشرفت و توسعه فعالیت های نظام مهندسی استان کرمان دانست، در ادامه آقای مهندس  محمد رضا اسلاملو به تشریح فعالیت های اتحادیه در قالب طرح سیماب و ارتباط طرح با فعالیت های مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی پرداخت و به سوالات مطروحه پاسخ دادند.

 

گفتنی است طرح سیماب در بستر اتحادیه شرکتهای تعاونی تولید استان کرمان و اتحادیه های تابعه شهرستانی در حال اجرا میباشد.اتحادیه تعاونی تولید سیرجان با اخذ مجوزهای سازمان نظام مهندسی کشاورزی قسمتی از فعالیت های خود را در قالب سه مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی شامل "مرکز خدمات کشاورزی انجام امور اداری و امور اراضی، مرکز خدمات توسعه علوم و فنون کاربردی، مرکز خدمات توان افزایی و مهارت آموزی" ساماندهی نموده است. هدف از این بازدید توسعه طرح سیماب در سطح ملی عنوان شد.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: