پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۹۹۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۸
فرمانده انتظامی شهرستان مُهر گفت: پلیس مهر در 6ماهه گذشته از سال جاری رتبه نخست پیشگیری از وقوع سرقت در استان را کسب کرد.
سرهنگ عظیم اله کرمی ضمن تشریح اقدامات پلیس در مقابله با جرائم، تلاش نیروی انتظامی برای پیشگیری از وقوع سرقت را گامی مهم در ارتقاء احساس امنیت مردم اعلام کرد.

وی با اشاره به کسب رتبه نخست پلیس مُهر در پیشگیری از وقوع سرقت در 6 ماهه ابتدایی سال جاری افزود: اجرای طرح های پیشگیری از وقوع سرقت، استفاده از ظرفیت نیروهای ستادی برای تقویت کلانتری و پاسگاه ها، بهره گیری از نیروهای جوان و با انگیزه، اجرای برنامه های نظارتی، استفاده از ظرفیت گشت رضویون و بهره گیری از ظرفیت سایر نهادها و سازمان ها و همچنین مسئولیت خواهی از ادارات و دستگاه های اجرایی، از مهم ترین اقدامات پلیس مُهر برای کسب رتبه اول در استان بوده است.

سرهنگ "کرمی" بیشترین فراوانی وقوع سرقت در مُهر را سرقت های خرد اعلام کرد و بیان داشت: بیش از 50طرح دقیق و هدفمند به منظور پیشگیری از وقوع سرقت توسط پلیس در 6ماهه ابتدایی سال جاری در سطح شهرستان به اجرا درآمده و 113سارق شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده است.

این مقام انتظامی، آموزش شهروندان را از مولفه های مهم و تأثیرگذار در کاهش سرقت عنوان کرد و افزود: آموزش از طریق رسانه ها و فضای مجازی، حضور کارشناسان آموزش همگانی پلیس در مدارس، مساجد، اصناف، بهره گیری از ظرفیت رسانه ها ،جرائد محلی و سایر شبکه های اجتماعی از اقدامات شاخص پلیس مُهر برای آموزش شهروندان است.

وی در پایان تصریح کرد: استفاده از ابزارهای هشداری نظیر دزدگیر، تجهیز منازل و اماکن به دوربین مداربسته، رعایت اصول حفاظت فیزیکی مثل استفاده از گاو صندوق، نرده کشی و عدم حمل و نگهداری وجوه نقد در اماکن ناامن از راه های مقابله و پیشگیری از سرقت هستند که شهروندان می توانند با رعایت این نکات مهم در حفظ مال خود و امنیت جامعه تلاش کنند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: