پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۳۰۱۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
روز نهم از نهمین ماه تقویم کشاورزی چین موسوم به عید «چونگ یانگ» روز سالمندان چین است.

شی جین پینگ دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین همواره از نظر احترام گذاشتن به سالمندان، کمک به آنها و اهمیت دادن به این موضوع، یک الگو برای سراسر جامعه بوده است. 

اهمیت احترام به سالمندان و فرمان بردن از بزرگترها در نزد رئیس جمهور چین_fororder_05

اهمیت احترام به سالمندان و فرمان بردن از بزرگترها در نزد رئیس جمهور چین_fororder_07

شی جین پینگ علاوه بر فرمان بردن از والدین خود، با وجود برنامه اداری شلوغی که دارد، هر گاه که وقت داشته باشد، با مادرش به پیاده‌روی می‌رود و با او گپ می‌زند. در عید بهار، حتی اگر نتواند پیش والدین خود برود، از طریق تلفن دلبستگی و احترام خود را به آنان ابراز می کرد. دو عکس روی قفسه کتاب‌های او دیده می شود که یکی از آنها او را در حالی نشان می‌دهد که همراه با خانواده و پدرش که روی صندلی چرخدار نشسته به پیاده‌روی رفته‌اند و دیگری نیز تصویری از او و مادرش در حیاط است و هر دو دست در دست یکدیگر در حال قدم زدن هستند.

اهمیت احترام به سالمندان و فرمان بردن از بزرگترها در نزد رئیس جمهور چین_fororder_01

اهمیت احترام به سالمندان و فرمان بردن از بزرگترها در نزد رئیس جمهور چین_fororder_02

شی جین‌پینگ می‌گوید: جامعه چین در حال پیر شدن است و آرمان مشترک ما این است که بتوانیم داشتن یک زندگی خوب را برای سالمندان تضمین کنیم تا بتوانند زندگی شاد و عمر طولانی و همراه با سلامتی داشته باشند. "تلاش برای شادی سالمندان" همواره یکی از موضوعات مورد توجه شی جین پینگ بوده و از نظر او سالمندی یک مرحله مهم از حیات انسان است که در آن می‌توان کارهای شایسته بسیاری انجام داد، پیشرفت کرد و شاد و خوشحال بود.

اهمیت احترام به سالمندان و فرمان بردن از بزرگترها در نزد رئیس جمهور چین_fororder_08

او همچنین می‌افزاید: ما باید احترام به سالمندان، مراقبت از آنان، تضمین داشتن یک زندگی خوب برای سالمندان را در سراسر جامعه ترویج دهیم و با توسعه امور مربوط به سالمندان یک زندگی شاد و سعادتمند را برای همه سالمندان کشور فراهم کنیم.  

اهمیت احترام به سالمندان و فرمان بردن از بزرگترها در نزد رئیس جمهور چین_fororder_09

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: