پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۳۰۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۹
مدیر جهاد کشاورزی کاشمر از تقویت سفره های زیرزمینی و دستیابی به منبع پایدار آب با اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری در شهرستان خبر داد.
گیتی آنلاین، محمد شجعی اظهار کرد: وضعیت بارش های آینده کشور مطلوب نیست و بر همین اساس اجرای طرح های کلان آبخیزداری و آبخوان داری ضروری است.

وی افزود: با وجود در اختیار داشتن اکثر منابع متأسفانه هنوز در جهت تأمین امنیت غذایی با مشکل مواجه هستیم و ناگزیر باید برای جنگ آینده که جنگ آب است خود را آماده کنیم زیرا اگر برای آینده برنامه ریزی درست و مدون نداشته باشیم قطعا با مشکل روبه رو خواهیم شد.

وی پیشنهاد ایجاد دبیرخانه با محوریت ایستگاه تحقیقات شهرستان را ارائه کرد و ادامه داد:با تشکیل این دبیرخانه جهاد کشاورزی و سایر ارگان های عضودر کارگروه  مسائل را مطرح و بر اساس تصمیمات گرفته شده امور به سرانجام می رسد و تهدیدات به فرصت تبدیل خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر یکی از مشکلات را احداث بی رویه استخرهای غیر مجاز ذخیره آب کشاورزی دانست و بیان کرد: از عمده مشکلات حوزه آب و کشاورزی احداث بی رویه و بدون پشتیبانی کارشناسی می باشد هرجند هدف از ساخت اینگونه استخرها ذخیره آب های سطحی و جلوگیری از هدر رفت آآب بود ولی متأسفانه سبب تبخیر مقدار زیادی از این آب گردیده است که با برنامه ریزی درست و ایجاد پوشش روی استخر می شود از تبخیر و هدر رفت آن جلوگیری نمود چرا که اگر این منبع ازبین برود اقتصاد و معیشت نیز تحت الشعاع قرار خواهد گرفت.

محمد شجعی هدف کارگروه خشکسالی و مخاطرات کشاورزی را رسیدن به ایده ها و مصوبه های اجرایی عنوان کرد و بر آگاه سازی و آموزش کشاورزان در جهت بهینه مصرف کردن منابع تأکید نمود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: