پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۳۰۹۳
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵
مدیرکل دفتر امورزنام وخانواده استانداری
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری افزود: امروز زنان در تعاملات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی نقش موثری در مدیریت نوین دارند، زنان شاغل امروز نقش موثری در تصمیم‌گیری‌های خانواده دارند.
گیتی انلاین شهرکرد مولوی 

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی از ۱۰ درصد در سال ۹۶ به ۱۳.۱ درصد در سال ۱۴۰۰ رسیده است، تاکنون ۲۱ هزار و ۸۷۹ زن سرپرست خانوار در استان شناسایی شده است.
مرضیه جلیل‌پور ۲۲ مهرماه در کارگروه خانواده و زنان استانداری چهارمحال و بختیاری که با حضور زهره سادات لاجوردی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تشکیل شد، گفت: نقش زنان در رشد و تعالی خانواده غیرقابل انکار است، نقش سازنده زنان باید در بحث خانواده مدنظر قرار بگیرد، همان گونه که نقش مادری و همسری در آموزه‌های دینی مورد توجه قرار گرفته است.
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری افزود: امروز زنان در تعاملات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی نقش موثری در مدیریت نوین دارند، زنان شاغل امروز نقش موثری در تصمیم‌گیری‌های خانواده دارند.
جلیل‌پور با بیان اینکه ۴۹۲ هزار نفر از جمعیت چهارمحال و بختیاری را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: در این استان ۴۴۰ بانوی کارآفرین، ۱۴۱ بانوی شاخص، ۲۱ بانوی بازرگان، ۱۸۸ تعاونی با مدیریت زنان، ۴۰۰ بانوی فرهیخته و ۴۷ بانوی فعال اقتصادی وجود دارد، همچنین برای ۳۵۴۶ نفر از بانوان استان با همکاری دفتر امور زنان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری شغل ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه احداث مجتمع فرهنگی و آموزشی ویژه بانوان از مطالبات بانوان چهارمحال و بختیاری است، عنوان کرد: می‌توان از پتانسیل‌های دستگاه‌های اجرایی در راستای احداث این مجتمع استفاده کرد.
جلیل‌پور در ادامه با اشاره به اینکه از ۱۰ شهرستان چهارمحال و بختیاری تنها دو شهرستان شهرکرد و بروجن دارای پارک بانوان هستند، گفت: احداث پارک بانوان در شهرستان‌ها از مطالبات بانوان است، می‌توان در این پارک‌ها مراکز مشاوره راه‌اندازی کرد.
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری افزود: کاهش سن بازنشستگی از ۳۰ سال به ۲۰ سال از دیگر مطالبات بانوان است، به‌نظر می‌رسد این مسئله باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی در خصوص اجباری بودن تست غربالگری برای بانوان باردار، گفت: بسیاری از بانوان توان مالی برای انجام تست غربالگری ندارند، بنابراین برای جلوگیری از تولد فرزند معلول باید نهادهای حمایتی بخشی از این هزینه‌ها را پرداخت کند.
جلیل‌پور بیان کرد: بررسی پدیده‌های زندگی مجردی برای بانوان و تاثیر کرونا در روابط خانوادگی و تغییر سبک زندگی نیازمند آسیب‌شناسی است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:محمود مولوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: