پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۳۲۱۳
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۸
به مناسبت هفته وحدت آیین بزگداشت یکی از حافظان اصالت و فردی که عمر خود را صرف ثبت و ضبط و انتشار گنجینه موسیقی مقامی تربت جام کرد ، در تالار جامی تربت جام با حضور قایم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، ریس اداره ارشاد اسلامی شهرستان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و برخی مدیران شهرستان و اساتید و هنرمندان موسیقی مقامی برگزار شد.
 استاد غلامحیدر قدسی بیش از ۵۰ سال از عمر با برکت خود را به ثبت و ضبط و اننشار موسیقی مقامی تربت حام اختصاص داد .
قدسی با شناسایی استعدادهای هنری منطقه از اوایل دهه پنجاه و ثبت و ضبط آثار موسیقیایی اصیل تربت جام، این هنر را در عرصه های ملی و بین المللی به خوبی معرفی کرد و با حفظ امانت به نسل بعدی و آیندکان منتقل کرده است.
استاد غلامحیدر قدسی سالهای زیاد، نوای دوتار، ساز  و سورنا و همچنین صدای دلنشین اساتید بزرگی همچون مرحوم حاج نورمحمد درپور، مرحوم غلامعلی پورعطایی ، مرحوم ذولفقار عسکریان، مرحوم حاج مرادعلی سالاراحمدی و اساتیدی همچون کریم کریمی، اسفندیار تخمکار، عبدالله امینی، غلامحسین غفاری، عبدالرئوف برنا، صوفی، حسین دامن پاک، جبار رحمتی و . . . را در در قالب نوارهای کاست ثبت و ضبط  و در کشور و خارج از کشور منتشر کرد.
در این مراسم اساتید برجسته موسیقی مقامی شهرستان که آثار هنری آنان توسط استاد قدسی منتشر شده بود در حضور ایشان به اجرای موسیقی مقامی پرداختند و در پایان از زحمات و تلاش های ایشان تجلیل شد.
این مراسم به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام و اداره کل ارشاد استان و با همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری و انجمن های فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی تربت جام برگزار گردید.
خبرنگار: فرزاد رشتی

  
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:فرزاد رشتی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: