پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۳۲۲۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵

سرهنگ طاهری فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بشرویه گفت: سرقت، از مهم ترین و شایع ترین جرائم در سطح جامعه است. بالغ بر 80 درصد جرائم در سطح جامعه، بیشتر مربوط به سرقت است. سرقت باتوجه  به اینکه تعرض به حریم افراد است و امنیت روزانۀ مردم را هدف می گیرد از اهمیت بالایی برخودار است؛ چون با یک سرقت نه تنها در فرد مورد تعرض بلکه در تمام افراد آن منطقه احساس ناامنی به وجود می آید.

او با اشاره به اینکه احساس امنیت از امنیت مهم تر است گفت: سعی ما بر این است که احساس امنیت را برای شهروندان تامین کنیم.

وی باتوجه به سرقت اخیر در شهرستان بیان کرد: یکی از موضوعات مورد توجه،  ادارات هستند؛ که باید در انتخاب نیروهای غیر بومی خود بررسی های لازم را داشته باشند و برای این امر حساسیت بسیار زیادی قائل شوند.

وی در خصوص سرقت ها بیان داشت: در هفت ماه گذشته سال 1400 ، ۹ درصد کاهش سرقت در سطح شهرستان داشته ایم. در بحث کشف سرقت ۲ درصد نسبت به مشاهده سال قبل افزایش کشف سرقت، و در خصوص دستگیری سارقین در سال جاری نسبت به سال قبل ۲۸ درصد افزایش سارقین را داشته ایم.

سرهنگ طاهری افزود: در هفت ماهه امسال،  ۷۸ درصد سرقت‌ کشف شده که در صورت مشاهده سال قبل که ۶۹ درصد بوده، ۹ درصد افزایش کشف داشته‌ایم. در مهر ماه ۲۱ درصد افزایش وقوع سرقت و در بحث کشف نیز ۳۳ درصد افزایش کشف سرقت و در خصوص دستگیری سارق نیز ۸۹ درصد افزایش و دستگیری سارقین داشته‌ایم.

او گفت: در تحقیقات هایی که داشتیم بیشترین آمار، سرقت اماکن بوده است؛ که در مهر ماه 6 مورد سرقت اماکن، 1 مورد سرقت احشام، 3 مورد سرقت در معابر، 1 مورد سرقت دوچرخه، 2 مورد سرقت منزل، 3 مورد قطعات خودرو و 1 مورد سرقت کابل برق داشته ایم.

سرهنگ طاهری با توجه به سرقت اماکن در سطح شهرستان خاطر نشان کرد: تا اقداماتی را انجام دهند تا در کاهش سرقت موثر باشد.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:ملیحه قاسم زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: