پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۳۲۲۸
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان با ظرفیت‌های گوناگون باید محلی برای برگزاری رویدادهای علمی، فرهنگی، فناوری و پژوهشی مختلف باشد که این امر رونق حوزه گردشگری منطقه را به دنبال خواهد داشت.

گیتی آنلاین-به نقل ازایرنا حسین مدرس خیابانی شامگاه پنجشنبه در اختتامیه نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت اظهارداشت: نقطه تماس دستگاه‌های اجرایی با بخش‌های ملی، دانشی و پژوهشی پارک علم و فناوری بوده که جزو افتخارات این استان است. 

وی با اشاره به اینکه نفس برگزاری رویدادی همچون نوزدهمین دوره از مسابقات ملی مهارت برای سیستان و بلوچستان فضیلت است افزود: با توجه به زیرساخت‌های متعدد و مراکز گوناگونی که در سالن‌های اجتماعات وجود دارد برگزاری تمام رویدادهای ملی و بین‌المللی در حوزه‌های علمی، فناوری،  فرهنگی و هنری قابلیت برگزاری در این استان را دارد. 

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: علم و فناوری و ارزش دانش بالاست و بسیاری از مسائل و مشکلات کشور را حل می‌کند البته علمی که باعث ایجاد مهارت شود نه صرفاً علمی که به گرفتن مدرک تحصیلی منتهی باشد. 

وی با اشاره به اینکه مدارک معمول دانشگاهی برای کسی ایجاد شغل نمی‌کند و علمی که تولید ثروت می‌کند مهارتی است که از آن محصول تولید می‌شود تصریح کرد: جایگاه مهارت‌آموزی در کشور اثبات شده و نقش سازمان فنی و  حرفه‌ای در این زمینه بسیار مهم است.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم سیستان و بلوچستان توسعه و پیشرفت پیدا کند باید پروژه‌های زیرساختی و واحدهای مختلف صنعتی، معدنی، کشاورزی توسط انسان‌های ماهر  اداره شود گفت: مجموعه جوانان، دانش‌آموزان  و دانشجویان به این نتیجه رسیدند که در کنار مهارت دانشگاهی به مهارت‌های فنی نیز دست یابند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: