پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۳۲۳۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۶
مدیرحفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان در رابطه با اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت به کلزاکاران توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش گیتی آنلاین؛حق نما مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان،گفت:کشاورزان قبل از کاشت کلزا حتما بذور خود را ضدعفونی کنند تا از آفت کک کلزا در امان بمانند.

اوافزود: کشاورزان بعد از کشت کلزا حتما هفته‌ای دوبار به زمین‌های خود سرکشی کنند تا در صورت مشاهده آفت حلزون اقدامات لازم را انجام دهند.

حق نما ادامه داد: آفت حلزون  خسارت به زمین‌های کشاورزی را از حاشیه مزرعه شروع می‌کند و علف‌های هرز درون مزرعه  پناهگاه خوبی برای آن هاست.

او گفت: کشاورزان برای مبارزه با این حلزون‌ها می‌تواند از طعمه پاشی محدود استفاده کنند، اما چنانچه بعد از طعمه پاشی بارندگی رخ داد مجدد طعمه پاشی را تکرار کنند.

حق نما گفت: کشاورزان قبل از اقدام به کشت کلزا حتما از سموم خاکی در زمین هایشان استفاده کنند تا محصولاتشان از علف هرز در امان بماند.

او افزود: برخی از این علف‌ها مانند خردل وحشی و شلمی از خانواده کلزا هستند و اگر کنترل نشوند دیگر نمی‌توان از رشد آن‌ها را جلوگیری کرد مگر اینکه با تیشه از خاک خارج شوند.
انتهای پیام/
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:رحمت مطهری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: