پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۳۲۷۱
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳
با توجه به تلاش مجموعه سلامت استان در انجام سریع واکسیناسیون علیه کروناویروس، همدلی و همکاری بیشتر مردم، باعث ایمنی عمومی جمعه در برابر این بیماری می‌شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، همدلی بیشتر مردم با مجموعه سلامت را موجب ایمنی عمومی در برابر کروناویروس عنوان کرد.
دکتر مهرزاد لطفی با اشاره به تلاش مجموعه سلامت استان در انجام واکسیناسیون علیه کروناویروس از زمان تحویل تا تلقیح گفت: با توجه به تلاش مجموعه سلامت استان در انجام سریع واکسیناسیون علیه کروناویروس، همدلی و همکاری بیشتر مردم، باعث ایمنی عمومی جمعه در برابر این بیماری می‌شود.
او مشارکت کامل مردم در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در کنار تزریق واکسن علیه کروناویروس را راهکاری برای دوری از وضعیت شدید کرونایی استان دانست و افزود: اثربخشی واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ موجب جلوگیری از بستری و کاهش مرگ و میر می‌شود، بنابراین تمامی افراد بالای ۱۲ سال برای دریافت واکسن علیه بیماری کووید۱۹ تعلل نکنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: بیشتر مرگ و میر ناشی از بیماری کووید۱۹ در شرایط فعلی به افراد غیر واکسینه و یا افرادی که هنوز موفق به دریافت واکسن نشده اند، اختصاص دارد و این امر نشانگر تاثیر واکسیناسیون در برابر این بیماری است.
دکتر لطفی تاکید کرد: ضرورت دارد شهروندان تا ایمنی کامل جامعه در برابر کروناویروس، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از تردد‌های غیرضرور و دوری از دورهمی خانوادگی را جدی بگیرند و بر رعایت آن پایبند باشند.
او با اشاره به فعالیت مراکز ۱۶ ساعته استان در تشخیص و درمان بیماران مبتلا و یا مشکوک دارای علائم کروناویروس را از نقاط موثر در مدیریت و کنترل بیماری دانست و افزود: هنوز در برخی از شهرستان‌های فارس، آمار مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته بالا است که این موضوع بیانگر چرخش ویروس در سطح جامعه است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین خواستار همکاری بیشتر مسوولان دستگاه‌های اجرایی استان رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در اصناف و اماکن پر تردد شد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: