پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۳۹۰۷
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷
نشست هم اندیشی و بررسی الحاق اراضی بنیاد مسکن به طرح جامع شهر ایج شهرستان استهبان، با حضور مهندس محسن ابراهیمی مدیر بنیاد مسکن استهبان و مهندس سعید نظری شهردار شهر ایج و کارشناسان شهرداری برگزار شد.
مهندس محسن ابراهیمی در این جلسه خواستار حل مشکل اراضی تملکی بنیاد مسکن در شهر ایج معروف به تنب تو راهی به میزان 20 هکتار و الحاق آن به طرح جامع شهر ایج جهت حل مشکل مسکن جوانان و اهالی محترم شهر ایج شد. 

مدیر بنیاد مسکن شهرستان استهبان با تشریح فعالیت های جهادی بنیاد مسکن در این شهرستان افق پیش رو برای توسعه و محرومیت زدایی در این منطقه را درخشان و امید بخش توصیف کرد و بیان داشت: دهستان ایج بواسطه موقعیت جغرافیایی خود از جاذبه‌های گردشگری و طبیعی منحصربه ‌فردی برخوردار است که باغ گلشن -آسیاب گلشن -چشمه بندره -کوهستان پک -خانه گردشگری «مشهدی مصطفی شهبازی از جمله این جاذبه ها می باشند.

ابراهیمی همچنین با بیان اینکه توسعه روستاها و مقاوم سازی مسکن روستایی همواره یکی از مهمترین دغدغه های دولتمردان و برنامه‌ریزان روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت از جمله شهر ایج بوده و در این راستا طرح‌های متنوعی درقالب برنامه‌های توسعه توسط دولت‌ به اجرا گذاشته شده است که طرح بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی روستایی یکی از مهمترین این طرح‌ها در کشور است. 

وی ادامه داد: بر اساس این طرح که با هدف تأمین مسکن متناسب، مقاوم و بادوام شکل گرفت و با نوسازی سالانه مساکن روستایی و شهرهای کوچک به یکی از تأثیرگذارترین برنامه های معاصر توسعه در کشور تبدیل شده و روند تغییرات به وجود آمده در کالبد و سیمای شهرهای کوچک و روستاها را شتاب بخشیده است. 

ابراهیمی افزود: ترکیب و ساختار جمعیتی در مناطق روستایی و شهری و موضوعاتی چون مهاجرت از مسائلی است که برای تصمیم سازان کلان و منطقه ای حساسیت خاص دارد چرا که نیروی انسانی متناسب با امکانات و ظرفیت ها، پایه برنامه ریزی و پیشبرد اهداف توسعه ای است و هر عامل مزاحم در این بخش به طور مستقیم در راهبرد های توسعه ای و تضمین موفقیت اقدامات هدفگذاری شده تاثیر دارد. 

مدیر بنیاد مسکن شهرستان استهبان با بیان تجاربی از بروز حوادث غیر مترقبه اضافه کرد: تجارب نشان می دهد که جهت جلوگیری از بروز حوادث دلخراش می بایست با رعایت هرچه بهتر نکات فنی و دستورالعمل های درج شده در آیین نامه ها از بروز خسارت های غیر قابل جبران و دلخراش در زمان وقوع حوادث جلوگیری کنیم و رعایت مقررات ملی در ساختمان سازی را بر اساس ضوابط و دستورالعمل های ارسالی اجباری دانست. 

سعید نظری شهردار شهر ایج نیز در این نشست با بیان اینکه در سال های اخیر توجه خوبی به مقاوم سازی و بهسازی بافت های فرسوده در شهر ایج و دهستان ایج شده است گفت: بهسازی بافت های فرسوده نیز در رونق کار و ایجاد اشتغال در شهر موثر بوده است.

وی با بیان اینکه براساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ جمعیت دهستان ایج آن ۳٬۵۱۰ تن(۱۰۸۹خانوار) بوده است و جمعیت شهر ایج برابر ۶٬۲۴۶ تن(۱۸۷۶خانوار) است افزود: توسعه از عوامل مختلفی نشأت می‌گیرد که یکی از آن‌ها مسکن مطلوب است که یکی از شاخص‌های تعیین کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی نیز می‌باشد.

مهندس نظری شهردار شهر ایج در ادامه از زحمات و خدمات بنیاد مسکن در مقاوم سازی واحدهای مسکونی و سند دار نمودن املاک مردم در سطح شهر ایج و بخش مرکزی شهرستان استهبان تقدیر و تشکر نمود و از ارجاع پرونده الحاق اراضی بنیاد مسکن معروف به تنب تو راهی به کمیسیون ماده 5 و پیگیری مجدانه موضوع جهت حل مشکل مسکن اهالی خبر داد و افزود: شهر ایج  قابلیت های مناسبی در توسعه دارد که باید از ظرفیت های قانونی و رویکردهای جهادی برای توسعه این منطقه استفاده نمود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: