پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۳۹۱۸
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۰
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: امسال نیز همچون هر سال نویسندگان و ناشران استان می‌توانند درخواست خود را برای خرید جدیدترین کتاب‌های خود به این اداره کل اعلام ‌کنند.
صابر سهرابی عصر سه‌شنبه ۲۵ آبان در آیین سومین روز از پاسداشت هفته کتاب، به همه نویسندگان و ناشران استان فارسی توصیه کرد تا در طرح فوق شرکت کنند.

او ادامه داد: معاونت فرهنگی از یکم تا سی‌ام آذرماه امسال آمادگی دارد تا درخواست‌ها را دریافت و به شورای خرید کتاب ارائه کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اولویت خرید را به سی و یک کتابی که در هفته کتاب رونمایی می‌شوند، داد.

سهرابی، شهروندان را به طرح پاییزه کتاب فراخواند و افزود: شهروندان می‌توانند با کد ملی خود از ۲۹ ابان تا ۳ آذرماه در این طرح شرکت کنند و از یارانه فرهنگی این طرح تا سقف ۳۰۰ هزار تومان برای خرید کتاب‌هایشان بهره گیرند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس همچنین از برگزاری دوره آموزشی دو روزه طراحی، صفحه‌آرایی و گرافیک کتاب برای انتشاراتی‌ها در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۷ و ۲۸ آبان خبر داد.

روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس نیز در این مراسم بیان کرد: برای رسیدن به پیشرفت و سربلندی باید از شاهراه فرهنگ گذر کرد و برای این گذر باید از راه کتاب گذشت.

او افزود: ما در کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ و ارشاد به عنوان سربازانی در این زمینه به شما نویسندگان و فرهنگ وران در خدمت هستیم.

منوچهری با بیان اینکه امسال برنامه ریزی شد وه نویسندگان شهرستانی نیز مورد توجه قرار گیرند، گفت: یکی از سرمایه‌های استان ما و افتخارات ما پرچم فرهنگ و کتاب را بالا داشته، انتشارات نوید است که جا دارد بک کتابخانه ویژه از انتشارات نوید در شیراز داشته باشیم.

در این مراسم از کتاب‌های دریای شورانگیز از اکبر اسکندری، خاک دامنگیر از حسین بهمنی، نغمه‌های بی‌قراری از پروانه روئین‌اهلی، مشتی از خروار از غلامرضا ساختمانی، بهمن‌بیگی، اسطوره عشق از شهناز عشایری، گنجینه فهلیان از علاءالدین محمد طباطبایی و سیمای آسپاس در گذر زمان از وحید یونسی رونمایی و از تلاش‌های اسماعیل حامدی‌فر، پیشکسوت حوزه نشر تقدیر شد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: