پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۳۹۳۰
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: از ابتدای ورود سوسک سرخرطومی حنایی خرما به این استان تا پایان مهرماه سال جاری 2885 نخل آلوده به این آفت خطرناک شناسایی شده است.
حمید دبیری با بیان اینکه آفت قرنطیه ای مذکور از اردیبهشت ماه سال 1396 در استان فارس شناسایی شده است، تصریح کرد: از تعداد مذکور،  2616 اصله نخل پس از تیمار، درمان و متاسفانه 269 اصله امحا شد.

وی با بیان اینکه شهرستان جهرم نیز در شهریور ماه سال جاری در لیست شهرستان های آلوده به آفت قرنطینه ای و خطرناک سوسک سرخرطومی حنایی قرار گرفته است، ابراز کرد: تاکنون شهرستان های جنوبی استان فارس از جمله گراش، اوز، خنج، قیر و کارزین و لامرد به سوسک سرخرطومی حنایی خرما آلوده هستند.

وی با اشاره به اینکه یکی از راه های پیشگیری از گسترش آفت مذکور به مناطق سالم، عدم نقل و انتقال پاجوش خرما در سطح مناطق آلوده است، افزود: پست قرنطیه در برخی از شهرستان ها ایجاد شده و در سایر شهرستان های آلوده نیز در دست اقدام است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه این سازمان با هماهنگی دستگاه های قضائی و انتظامی نسبت به برخورد قانونی با متخلفین اقدام می نماید، ابراز کرد: امید است باغداران محترم با مشورت کارشناسان قبل از هر گونه جابجایی پاجوش از سلامت باغ های محل تامین پاجوش اطمینان حاصل کنند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: