پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۳۹۴
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۹
گیتی آنلاین-وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد، پست بانک ایران به عنوان بانک عامل برای گشایش خط اعتباری (ال سی) روسیه برای همکاری در ساخت ماهواره سنجشی تعیین شده است.


«محمود واعظی» اول دی ماه امسال در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر فضایی ایران درمحل پژوهشگاه فضایی خبر داده بود، خط اعتباری (ال سی) لازم برای شروع ساخت ماهواره ملی سنجشی تا دو هفته آینده با همکاری یک شرکت روسی باز خواهد شد.
این ماهواره به صورت خاص برای رصد بلایای طبیعی، شناسایی آتش سوزی های جنگلی و آلودگی های وسیع، رصد منابع آبی و کشاورزی، نقشه برداری از سطح زمین و همچنین مطالعه تغییر رفتاری در سطح زمین برای هشدار در بحث پیش بینی زلزله و خشکسالی استفاده می شود.
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات دراین باره و در پاسخ به پیگیری خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: همه مقدمه های لازم برای اختصاص خط اعتباری(ال سی) روسی در حال آماده شدن است و تفاهمنامه های مربوط نیز در حال تبادل بین طرفین است.
واعظی گفت: ایران، پست بانک را به عنوان بانک عامل در این خط اعتباری تعیین و معرفی کرده و اقدام ها برای اختصاص این خط اعتباری در جریان است.
به گزارش ایرنا، واعظی در مراسم تجلیل ازپژوهشگران برتر فضایی با بیان این که با پیوستن سازمان و پژوهشگاه فضایی ایران به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ابتدا، دو مسیر موازی را طی کرده ایم، افزود: ‌برنامه ساخت ماهواره سنجش از راه دور و ماهواره مخابراتی که مورد تایید ما است و از آن حمایت می کنیم، براساس زمانبندی انجام شده از سوی سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی انجام می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود:‌ با توجه به شرایطی که در منطقه حاکم است، برای این که کشور استقلال خود را حفظ کند ماهواره ملی سنجش از راه دور و ماهواره مخابراتی مد نظراست، همچنین لازم است ساخت ماهواره ملی در مسیر تقویت کار پژوهشی باشد و به زودی کار ساخت ماهواره سنجش از راه دور آغاز می شود و انشا الله تا 30 ماه آینده ماهواره ملی را در مدار خواهیم داشت.
توافق ساخت ماهواره سنجشی ایران با همکاری روسیه در سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در بیست و سوم آذرماه امسال در تهران نهایی شد.
منبع: ایرنا
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: