پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۳۹۴۹
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۸
اخیرا در کشورهایی مانند آمریکا، بریتانیا، فرانسه و استرالیا بر سر مساله واکسیناسیون تظاهرات گسترده ای توسط مخالفان واکسیناسیون ضد کرونایی برگزار شده است.

آن ها با تجمع و راهپیمایی در خیابان ها و سردادن شعارهای ضد واکسن، به تظاهرات می پردازند و گاهی حتی با پلیس هم درگیر می شوند و به خبرنگاران حمله می کنند.
برخی افراد مشهور و ستارگان سینما نیز به ردیف مخالفان واکسناسیون ضد کرونایی پیوستند و از قرار گرفتن تحت حفاظت ایمنی ناشی از واکسیناسیون خودداری می کنند.
بیشتر آن ها معتقدند که واکسن برای سلامتی آن ها مضر است. این افراد تمایل بیشتری به باور به تئوری توطئه درباره واکسن کرونا دارند و معتقدند واکسیناسیون دسته جمعی یک توطئه بزرگ است. یکی از اشتراکات آشکار آن ها، عدم اعتماد به دولت است.
کاربران اینترنت نیز هنگامی که روی محتوای ضد واکسن کلیک می کنند، محتواهای مشابه زیادی نیز خودبه خود به آن ها معرفی می شود که با تکرار مشاهده این محتواهای نادرست، برخی کاربران نیز قانع می شوند. البته در ترویج این مطالب فیسبوک و توییتر سهم بزرگی دارند.
دروغ و تئوری توطئه همیشه سریع تر از وقایع گسترش می یابد.
کنترل گسترش مداوم کرونا مستلزم واکسناسیون مردم است طوری که حداقل 70 درصد افراد باید واکسینه شوند، اگر این کار انجام نشود ایمنی عمومی ایجاد نشده و تهدید کرونا برای سلامتی انسان نیز ادامه خواهد داشت.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: