پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۴۰۱۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
گیتی آنلاین.. سرپرست پلیس فتا انتظامی استان از شناسایی و دستگیری فردی که با ایجاد یک صفحه جعلی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی نامزدش نموده بود، خبر داد.
دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی

سرپرست پلیس فتا انتظامی استان از شناسایی و دستگیری فردی که با ایجاد یک صفحه جعلی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی نامزدش نموده بود، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین و به نقل از پایگاه خبری  پلیس،سرهنگ"فیض اله احمدی" در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه خانمی ۲۸ ساله و ارائه مرجوعه قضائی به این پلیس که مدعی شده بود فردی ناشناس در فضای مجازی برای وی و خانواده‌اش با انتشار تصاویر خصوصی ایجاد مزاحمت کرده است، رسیدگی به این پرونده ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکیه و با بررسی های اولیه و اقدامات پلیسی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد، متهم با استفاده از شبکه های اجتماعی با ایجاد پروفایلی جعلی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شاکیه به همراه شماره تلفن وی نموده است که این موضوع سبب هتک حیثیت و ایجاد مزاحمت برای شاکیه شده است.

احمدی تصریح کرد: متهم دستگیر و در بازجویی های اولیه و پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به ناچار لب به اعتراف گشود و اظهار پشیمانی کرد.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم هدف از این اقدام ناشایست را انتقام جویی شاکیه دانست.

 وی خاطرنشان کرد: افراد در حفظ و نگهداری تصاویر خصوصی و خانوادگی خود دقت کنند و آگاه باشند که انتشار تصاویر خصوصی در شبکه های اجتماعی زمینه را برای سوء استفاده افراد فرصت‌طلب فراهم می‌کند. برابر قانون هر گونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران‌ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.

سرپرست پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان از شهروندان خواست: هشدارهای پلیسی را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: