پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۴۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۶
مدیر کانون فرهنگی بانوی مرزنشین تایباد گفت: در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با همکاری و مساعدت بانوان فرهیخته، کتابخانه عمومی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کتابخانه بانوی مهر در محل کانون بانوی مرزنشین افتتاح شد.

گیتی آنلاین، سمیراسادات امیری اظهار کرد: امروزه در سبد خانوارها جای کتاب بسیار خالی است و با این اقدام در نظر داریم مادران و فرزندان را به سمت فرهنگ کتابخوانی سوق دهیم.

 

وی با اشاره به اهمیت آشناکردن کودکان با کتاب و فرهنگ مطالعه افزود: والدین باید به گونه ای رفتار کنند که فرزندشان از بچگی به خریدن کتاب مشتاق شود و روی به کتاب ببرد و کتاب بخواند. نتیجه آن می شود که او در آینده هم عادت به خواندن کتاب خواهد کرد.

 

امیری بیان کرد: این کانون با افتتاح کتابخانه قصد دارد بانوان که جامعه هدف بشمار می روند را با کتاب همراه کند تا در کنار مادران فرزندان نیز با مطالعه انس بگیرند.


او با اشاره به راهکارهای رفع مشکل در کتابخوانی مطرح کرد: باید راهکارهای مناسبی مانند در اختیار قرار دادن کتاب های مورد نیاز خانواده ها به صورت امانی، امانت کتاب به صورت سیار به خانواده ها، تهیه کتاب های مورد نیاز افراد، استفاده از کتاب ها در فضای مجازی و ... را برای جذب افراد به سمت مطالعه پیش بینی کرد.

 

گفتنی است، تعدادی کتاب توسط فرهنگ دوستان مطالعه به کتابخانه بانوی مهر اهدا شد و این کتابخانه با برنامه های جانبی مانند بازی با کلمات، نقاشی و مسابقه کتابخوانی برای کودکان کار خود را از امروز آغاز کرده است.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: