پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۴۰۶۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۲
مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي چهارمحال و بختياري
مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي چهارمحال و بختياري خبر داد ؛ آغاز فاز اجرايي توسعه‌ي خوشه‌ي صنعتي ماهيان سردابي در چهارمحال و بختياري پس از پایان مطالعات و امكان‌سنجي؛ فاز اجرايي توسعه‌ي خوشه‌ي صنعتي ماهيان سردابي در استان چهارمحال و بختياري آغاز شد.


مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي چهارمحال و بختياري خبر داد ؛ آغاز فاز اجرايي توسعه‌ي خوشه‌ي صنعتي ماهيان سردابي در چهارمحال و بختياري پس از پایان مطالعات و امكان‌سنجي؛ فاز اجرايي توسعه‌ي خوشه‌ي صنعتي ماهيان سردابي در استان چهارمحال و بختياري آغاز شد. مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي چهارمحال و بختياري با اعلام اين خبر گفت: از آن رو كه « خوشه‌هاي صنعتي » در سياست‌هاي اقتصادي و صنعتي كشورهاي توسعه يافته نقش‌ِ محوری دارند ؛ ایجاد و توسعه‌ی آن‌ها، یکی از ماموریت‌های اصلی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به شمار می‌رود. حميدرضا فلّاح با اشاره به دلايل توجيهي ايجاد خوشه‌ي صنعتي ماهيان سردابي، اظهار داشت: موقعيت جغرافيایی، نيروهاي متخصّص و ماهر و هم‌چنين جايگاه‌ موثر در توليد نهاده‌ها و خوراك آبزيان ؛ چهار محال و بختياري را در يك‌دهه‌ي اخير در رتبه‌ي نخست توليد ماهيان سردابي كشور قرار داده كه بر همین اساس، آبزي‌پروري مزيّت نسبي اين استان در راستاي سرمايه‌گذاري و اشتغال‌زایی محسوب مي‌شود. وی افزود : بنا بر نظر عمده‌ی كارشناسان ؛ استان چهارمحال و بختياري با توليد بيش از ۲۲ هزار تُن ماهي سردابي به ارزش ۴۸۴ ميليارد تومان، نه‌تنها برند شاخصِ توليدِ ماهيان سردابي در كشور است بل‌كه مهم‌ترین صادرکننده‌ی منابع انساني متخصّص و ماهر به ساير استانها نيز به شمار می‌رود. مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي چهارمحال و بختياري با پيش‌بيني نتایجِ اجراي خوشه‌‌ی صنعتي ماهيان سردابي، گفت: توسعه‌ی اين خوشه‌ی صنعتی در راستاي تقويتِ توليد خوراك آبزيان و پرورش ماهي؛ مي‌تواند ضمن ارتقای بازدهی تولید، زمینه را برای تسهیل بازار فروش و خرید مواد اولیه‌ی صنعتِ پرورشِ ماهيانِ سردابي فراهم كند. گفتني است تا كنون ۶ خوشه‌ي صنعتي در چهارمحال و بختياري شناسايي شده كه از اين تعداد ؛ دو خوشه‌ي صنعتي فرش و گز خاتمه يافته، خوشه‌هاي قارچ و نساجي در مرحله‌ي مطالعات و امكان‌سنجي و خوشه‌هاي صنعتي خاتم و ماهيان سردابي نيز در فاز اجرايي قرار دارند.