پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۴۰۹۴
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه در فارس بیش از 7 هزار کتابخانه در مدارس وجود دارد گفت: در استان همچنین بیش از 19 هزار کتابخانه کلاسی ویژه دانش آموزان ابتدایی وجود دارد.
فرهاد اسماعیلی در آیین تقدیر از فرهنگیان و دانش آموزان مولف شیراز و رونمایی از 4 کتاب تالیف شده توسط معلمان استان که به مناسبت هفته کتاب در دبیرستان حاج حسین مختارنامه آموزش و پرورش ناحیه 4 شیراز برگزار شد گفت: همه ما از ضرورت کتاب خوانی آگاه هستیم و آنچه که امروز ضرورت دارد راهکارهای ترویج کتاب خوانی است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه رهبر معظم کشورمان همواره به کتاب خوانی تاکید می کند گفت: در سلوک دینی ما  نیز همواره به کتابخوانی و علم اندوزی تاکید شده است.

اسماعیلی گفت: از راه های افزایش سرانه مطالعه در دانش آموزان حمایت از نوشته ها و کتابهای تالیف شده در حوزه کودک و نوجوان است.

وی گفت: معلمان باید از هر فرصتی برای مطالعه و ترویج کتابخوانی در کلاسهای درس بهره بگیرند و موضوعات درسی را به کتاب های کودک و نوجوان پیوند بزنند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: معلمان باتوجه به شناختی که از ذائقه و دنیای دانش آموزان و کودکان دارند می توانند به مولفان قابل اعتماد و موفقی تبدیل شوند.

اسماعیلی گفت: نویسندگی را در دانش آموزان نباید الزاما به سمت چاپ کتاب سوق داد بلکه باید نسبت به خاطره نویسی، داستان نویسی و انشا نویسی توجه ویژه داشته باشیم.

وی گفت: ذائقه دانش آموزان کمی عوض شده است و باید به صورت نرم و برنامه ریزی شده سلایق و علایق دانش اموزان را به سمت موضوعات اخلاقی سوق دهیم.

رییس آموزش و پرورش ناحیه 4 شیراز نیز گفت: زمانی یک  جامعه به فرزانگی و سعادت خواهد رسید که سرانه مطالعه خود را همواره افزایش دهد.

احمدرضا حسن شاعلی گفت: خوانش کتاب های مفید می تواند نشاط و سلامت روح را در دانش اموزان در پی داشته باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم از 20 نفر از معلمان و دانش آموزان مولف شیرازی تقدیر شد.

همچنین از 4 کتاب تالیف شده توسط معلمان استان فارس در زمینه کودک و نوجوان نیز رونمایی شد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: