پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۴۱۳۹
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
در پویش کتابخوانی ملی؛
محمود حکیمی نویسنده پیشکسوت معتقد است آشنایی کودکان و نوجوانان با علوم قرآنی و دینی و مطالعه کتاب در این حوزه به زبان ساده و روان می تواند روشنی بخش راه و مسیر زندگی آنها باشد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، محمود حکیمی نویسنده پیشکسوت با حضور در یکصد و شانزدهمین پویش کتابخوانی ملی گفت: مطالعه کتاب هایی مانند قرآن کریم، صحیفه سجادیه و نهج البلاغه برای کودکان و نوجوانان سودمند است و در کنار مطالعه آثاری از این دست باید آنها را نیز به مطالعه کتاب های علمی نیز تشویق کرد.

وی افزود: به همین منظور ضرورت دارد کتاب های علمی سایر کشورها را نیز برای بهره مندی کودکان و نوجوانان ایران به زبان ساده و روان ترجمه و منتشر کنیم.

محمود حکیمی گفت: من در دوران دبستان یک معلم انشاء داشتم که او مرا برای خواندن انشاء بسیار صدا می کرد. یک روز او با اطمینان به من گفت در آینده حتما نویسنده می شوم. سالهای سال از آن روز گذشت تا اینکه به دعوت یکی از انتشارات معروف دعوت شدم و طی جلساتی پیشنهاد دادم کتاب و داستان های تاریخی برای کودکان و نوجوانان کم منتشر شده است و باید آثاری چون «سلحشوران علوی» منتشر شود که بعدها در این حوزه کتاب هایی منتشر شد.

وی افزود: یکی از آثاری که مطالعه آن برمن تاثیر گذاشت «قرآن کریم» بود. همچنین مطالعه اشعارعطار نیشابوری مرا مسرور کرد. یکی دیگر از شاعرانی که آثارش توجه من را به خود جلب کرده،‌ اقبال لاهوری است. او به رغم اینکه شاعری پاکستانی است و زبان اصلی او فارسی نبوده،اشعاری درخور و جالب داشته که در راهنمایی انسان ها موثر واقع می شود.

حکیمی تصریح کرد: کتاب هایی مانند «نهج البلاغه» یا «صحیفه سجادیه» از دیگر کتابهایی است که مطالعه آنها مفید خواهد بود به خصوص اینکه به شکلی ساده به زبان فارسی و دیگر زبان ها ترجمه شوند.

این نویسنده اظهار داشت: همچنین مطالعه کتابی با عنوان «فلسطین آزاد می شود» یکی دیگر از کتابهای پیشنهادی من است. این کتاب را خودم نوشته ام و انتشارات شفق آن را منتشر کرده است.

حکیمی گفت: از کتاب های دیگری که نوشته ام «محاکمه گالیله» نام دارد. این کتاب درباره محاکمه این شخصیت است که در قالب یک داستان برای گروه سنی نوجوانان نوشته ام.

این نویسنده تاکید کرد: به اعتقادمن آشنایی کودکان و نوجوانان با علوم قرآنی، دینی و مطالعه کتاب در این حوزه به زبان ساده و روان می تواند روشنی بخش راه و مسیر زندگی آنها باشد.

حکیمی خاطرنشان کرد: در پایان باید بگویم که مطالعه چندین کتاب در من اثر گذاشت که یکی از این کتاب ها درباره تبعیضات نژادی در آفریقا است. این کتاب مربوط به زمانی است که استعمارگران کشورهای آفریقایی را به تصرف خود درآورده بودند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: