پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۴۱۶۱
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: این طرح در سراسر کشور ویژه دانش آموزان دوره ابتدایی جهت ارتقا سلامت جسمانی دانش آموزان کلید خورده است.
فرهاد اسماعیلی در آیین استانی اجرای طرح سواد حرکتی دانش آموزان فارس در دبستان شهید فرج اله محمدی ناحیه 2 شیراز گفت: در دوران کرونا دانش آموزان دچار آسیب های فراوان جسمی از جمله افزایش وزن و چاقی و ناهنجاری اسکلتی شدند که با اجرای طرح کوچ و سواد حرکتی در صدد حل این معضلات هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: با اجرای طرح کوچ متوجه شدیم 26 درصد از دانش آموزان فارسی دچار اضافه وزن و چاقی هستند.

اسماعیلی گفت: این طرح برای یکصد و 15 هزار دانش آموز دوره ابتدایی فارس اجرا خواهد شد.

رییس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش فارس نیز گفت: مطالعاتی منظمی از سال 1395 در وزارت آموزش و پرورش بر روی ساختار قامتی و جسمانی دانش اموزان آغاز شد که منجر به تدوین و اجرای طرح کوچ و سواد حرکتی شده است.

ایت اله دهقان گفت: سواد حرکتی را می توان دانش، درک، آگاهی و شایستگی بدنی و جسمانی افراد برای اجرای فعالیت های با کیفیت حرکتی دانست.

دهقان افزود: این حرکات راه رفتن صحیح، نشستن صحیح، لی لی کردن، جهیدن، پریدن و سایر حرکات بنیادی جسمانی را شامل می شود.

وی گفت: این طرح 30 درصد از دانش آموزان شهری را شامل می شود و در اردیبهشت ماه با ارزیابی نهایی توسط دبیران تربیت بدنی و اولیا به پایان می کند.

رییس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش فارس گفت: هر کلاس و پایه ای آزمون و حرکات مخصوص به خود را دارد که برای اجرای موفق این طرح همکاری اولیا در مدارسی که کلاسهایشان غیرحضوری است بسیار ضروری می باشد.

دهقان گفت: این آزمون در 2 مرحله اجرا می شود که نتایج ارزیابی اولیه و ثانویه جهت بررسی روند پیشرفت مقایسه خواهد شد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: