پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۴۱۸۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۲
برای سیاسیون و فعالان اجتماعی یک منطقه واژه بومی بودن کاربرد های فراوانی دارد اما گاهی این واژه نخ نما و مورد تجاوز دلالان سیاسی قرار می گیرد.

حمید براهویی-  برای سیاسیون و فعالان اجتماعی یک منطقه واژه بومی بودن کاربرد های  فراوانی دارد اما گاهی چنان نخ نما و مورد تجاوز دلالان سیاسی قرار می گیرد که هر گاه بر زبان ایشان جاری می شود قطعا نوعی سوء استفاده در پس آن نهفته است.

حتی در بسیاری از موارد مدیران، مسئولین و افراد اثرگذار در عزل و نصب ها و استخدام ها برای خود یک تفسیر و تعبیر ویژه از بومی بودن دارند و بسیار دیده شده که بر مبنای دوستان و اقوامی که قصد استخدام یا ارتقاء آنها را داشته‌اند بومی بودن را برای خویش و در راستای منافع صنفی و یا گروهی تعریف کرده اند.

در فضای مجازی و سخنرانی ها و ادعاهای دلسوزانه برای یک شهرستان یا یک استان و یا یک اداره هم با کمی تأمل متوجه می شویم  منظورشان از بومی‌گزینی خود فرد نویسنده یا گوینده و اطرافیان وی هستند ،این واژه نیز شبیه واژه شایسته سالاری، محلی برای جذب و ارتقاء نیروهای مدنظر سیستم و دستگاه اداری شان بوده و خواهد بود. 

عکس این مطلب هم  جالب است چرا که اگر مدیری جایگاه اداری افرادی را که بومی خوانده شده اند  را کاهش دهد ریسک بالایی را پذیرفته است 
یعنی حذف افراد ضعیف و به ظاهر بومی برای یک مدیر کارآمد و شایسته سالار کار بسیار سختی خواهد بود. 

اما بومی گزینی خوب است یا بد؟ 
طی این سالها مفهوم بوم و بومی تغییر نکرده است  و در واژه و خانواده مختصر نشده چرا که ما در یک استان با هزار قوم و طایفه ایم و بنا نداریم بگوییم نیرویی از خارج از استان جذب شده چرا که هر چه بوده از بوم برای بوم بوده  و از تهران و تبریز نیرو وارد نشده است.

به عنوان مثال اظهاراتیکه در مورد علوم پزشکی ایرانشهر مطرح می شود.
از نظر شما تغییرات پنهان مانده اند و یا اینکه چشم بر آن بسته اید ؟
 چرا که در همین یک سال اخیر شاهد اضافه شدن بخش مادر و کودک بزرگ در چابهار بوده اید و یادتان نمی آید در همین خصوص دعواها و فریادهایی برای دلسوزی و عدم راه اندازی آن به راه افتاد.
چرا در سالیان گذشته که جذب نیرو های شرکتی به صورت اتوبوسی و تنها متعلق به یک منطقه و خانواده  صورت میگرفت فریاد بوم برای بوم نبود؟!!

واکنون که دو دوره با مجوز آزمون نیروی شرکتی توسط نهادهای نظارتی بررسی و جذب  می شوند را چشم پوشی نموده و برایتان گران تمام شده است ؟ 

جای بسی تاسف و تاثر است که افرادی منافع عمومی را به منافع شخصی و خانوادگی خویش ترجیح می دهند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: