پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۴۲۲۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
از قصه‌های کوتاه مهربانی تا داستان بلند تخیلی؛
«چی شد، چی نشد و قصه‌های دیگر» و «پریچه و درّه‌ی پولک غول» دو کتاب تازه پروین پناهی است که توسط انتشارات قصه و داستان وارد بازار نشر کتاب کودک شده است.
به گزارش روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، پروین پناهی با اعلام این خبر گفت: دبیری ادبی این داستان‌ها که برای گروه سنی ب و ج منتشر شده را شکوه قاسم‌نیا بر عهده داشته است. 

وی تصریح کرد: «چی شد، چی نشد و قصه‌های دیگر» شامل چند قصه‌ی کوتاه از جمله «کیک وانیلی با روکش شکلات»، «ماهی‌های شاخ‌دارِ جنگل‌آباد» و... برای کودکان است که در ٣٢ صفحه رنگی با تصویرگری حمید خلوتی منتشر شده است. 

وی در ادامه افزود: ««پریچه و درّه‌ی پولک غول» نیز یک داستان بلند کودکانه است که در ۴٠ صفحه رنگی با تصاویری از ساناز زمانی به انتشار رسیده است. پریچه یک پری دریایی کوچک است که از اتفاقات تکراری زیر دریا خسته شده و به دنبال کشف چیزهای تازه سفر هیجان‌انگیزش را به درّه‌ی پولک غول آغاز می‌کند. 

در بخشی از کتاب «چی شد، چی نشد و قصه‌های دیگر» می‌خوانیم:
«پسته خانوم می‌خواهد آش بپزد و به همسایه‌ها بدهد اما کاسه کم دارد. خب می‌تواند از همسایه‌ی نزدیکش کاسه به امانت بگیرد. اما اگر کاسه‌ی همسایه بیفتد و بشکند، چی کار کند؟ قصه‌ی "چی شد، چی نشد " قصه‌ی مهربانی و امانت‌داری همسایه‌هاست». 

انتشارات قصه و داستان «چی شد، چی نشد و قصه‌های دیگر» را با شمارگان سه هزار جلد و قیمت ٢٠ هزار تومان و «پریچه و درّه‌ی پولک غول» را با شمارگان دو هزار جلد و قیمت ٢۵ هزار تومان روانه بازار نشر کرده است. 

پروین پناهی متولد سال ۱۳۶۴ و عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان است. وی پیش از این آثاری چون «شارلوی ٢٧٢۶»، «شاه و ماه»، «آلتای»، «تپه‌ی هفت دیو»، «هاچی و بالدرین»، «فوتی فروتی غوله»، «وانت آبی قراضه»، «اردک پزپزی و بز وزوزی»، «یک بچه زرافه‌ی صبحانه‌نخور»، «آقای کلوچه‌پز»، «گلابتون و زنگوله‌ی هزارساله» و «سه غول کچل به دنبال گنج» و... را به حوزه ادبیات کودک و نوجوان عرضه کرده است.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: