پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۴۲۵۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵
رییس شورای شهرستان تایباد گفت: مخابرات در ارتباطات مجازی بالاترین نقش را ایفا می کند. در برهه ای که ارتباطات مجازی جایگزین ارتباط فیزیکی شده نقش مخابرات بسیار‌حائز اهمیت است.

گیتی آنلاین، یوسف یوسفی در جلسه شورای شهرستان که با موضوع رفع مشکلات حوزه مخابرات با حضور دهیاران و نمایندگان شوراهای روستاها و رئیس مخابرات تایباد برگزار شد، اظهار کرد: در شرایط کنونی که آموزش مدارس و دانشگاه ها در بستر مجازی انجام می شود، فراهم کردن زیرساخت های مناسب و ارتقای شبکه ‌های مخابراتی مانند اینترنت و تلفن امری ضروری بشمار می رود.

 

وی افزود: امروزه علاوه بر آموزش ها؛ بیشتر تجارت ها نیز در بستر مجازی انجام می شود از این رو شبکه های اینترنتی نياز به توسعه بیشتری دارد.

 

رئیس مخابرات شهرستان تایباد در پاسخ به مشکلات مطرح شده گفت: از سال ۹۸ تاکنون ۷ سایت همراه اول بهره برداری، ۴ سایت در حال احداث و ۵ سایت در حال بررسی است.

 

امیر دهقان اعلام کرد: پهنای باند شهرستان از ۴ گیگ به ۲۰ گیگ ارتقاء یافته است و تا چند سال آینده مشکلی ایجاد نخواهد شد.

 

وی توضیح داد: در بحث اینترنت در برخی روستاها به ویژه روستاهای حسینی، جوزقان نصب و راه اندازی شده و در اُستای نیز افزایش پُرت اینترنت وجود داشته ‌است.

 

دهقان با اشاره به افزایش ۵۶۰ پُرت اینترنتی در تایباد افزود: اکنون ۱۶۰ مشترک فیبر نوری از خدمات بهره مند هستند و مشکل اینترنت، تلفن و پهنای باند به صورت کلی در این شهرستان وجود ندارد و رفع مشکلات موجود در حال بررسی و پیگیری است.

 

وی مطرح کرد: شرکت مخابرات یک شرکت کاملا خصوصی است و یکی‌از تعهدات اصلی‌ این شرکت برقراری یک ارتباط در تمام مناطق می باشد و در حال حاضر تمام مناطق روستایی و شهری در تایباد از برقراری حداقل یک ارتباط برخوردار هستند.

 

 

در ادامه جلسه سعید مومن زاده، نماینده شهرستان در شورای عالی استان و نماینده شورای مشهدریزه در شهرستان با اشاره به مشکلات مخابراتی این منطقه اظهار کرد: راه اندازی شبکه vdsl ، عدم وجود پُرت خالی جهت مشترکین جدید، رفع اختلال در آنتن دهی همراه اول، نبود شبکه های مخابراتی در بلوار امام رضا(ع) و تقویت پهنای باند اینترنت مشهد ریزه از مهمترین مشکلات این حوزه است.

 

وی تاکید کرد: با توجه به جمعیت مشهدریزه و بهره مندی مردم از اینترنت و بسترهای فضای مجازی رفع مشکلات در این حوزه بسیار حائز اهمیت است.

 

 

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: