پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۴۳۱۵
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۹
‍ رئیس کل دادگستری استان لرستان:
نشست خبری _ مطبوعاتی رئیس کل دادگستری لرستان با خبرگزاری ها و اصحاب رسانه استان در سالن جلسات دادگستری برگزار شد.

محمد رزم در آغاز کلام ضمن تبریک هفته بسیج، بیان داشت: مطبوعات رکن چهارم دموکراسی است و قطعا نقش بسیار پررنگ و موثری در بالا بردن آگاهی مردم دارد، دانستن حق مردم است و آگاهی بخشی رسالت خبرنگار ، بنابراین از خبرنگار باید به عنوان نگهبان امین منافع عمومی نام برد؛ معتقدم جامعه ای توسعه یافته است که در کنار شاخصه های اجتماعی_ سیاسی بتواند از عنصر دانایی استفاده کند.

وی افزود: سهم عمده ای از هدایت افکار عمومی به عهده اهالی رسانه است؛ خبرنگاران مطالبه گر رفع آسیب های اجتماعی، بهترین رصدگر در انعکاس واقعیت ها هستند و نباید سکوت کنند.

مدیرکل دادگستری لرستان به مشکلات معیشتی مردم گریزی زد و به تشریح بزه های ناشی از مسائل معیشتی پرداخت و سپس با ورود به بحث مهم کارخانجات تعطیل شده سطح استان، خاطرنشان ساخت: متاسفانه کارخانه پارسیلون دیگر قابل احیا نیست، دستگاه‌ها و ماشین‌آلات آن فرسوده شده و مقرون به صرفه نیست و قدرت رقابت با شرکت های اقتصادی دنیا را ندارد.

وی اذعان داشت: کارخانه پارسیلون در اختیار سه بانک به عنوان سهامدار قرار گرفته است و دنبال تغییر تولید هستند ، طرحی را پیشنهاد داده‌اند که به عنوان یک منطقه ویژه اقتصادی مطرح شود؛ پارسیلون در مرحله حسابرسی قرار دارد تا این واحد در قالب مناطق ویژه  اقتصادی ایجاد شود.

محمد رزم با ورود به کارخانه راکد و تعطیل شده عظیم خودرو، یادآور شد: کارخانه راکد عظیم خودرو  از ۲۵۰ هکتار زمین و ۶۰ هزار مترمربع مسقف برخوردار  و هم‌اکنون همه فازهای آن فعال است، اما مشکلی که وجود داشت، در سنوات گذشته تعدادی ماشین به صورت پیش‌فروش فروخته و دارای شکایاتی با عنوان پیش‌فروش بدون مجوز بیش از ظرفیت بود .

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه هم اکنون مالک سابق عظیم خودرو، در حبس به سر می‌برد، شفاف بیان داشت: ۲۰۰۰ نفر به عنوان مال باخته از مالک این کارخانه شاکی هستند زیرا هر کدام ۱۵ تا ۲۰ درصد قیمت ماشین را پرداخت کرده بودند، مدیر کارخانه عظیم خودرو به ۱۰ تا ۱۵ سال حبس محکوم و هم‌اکنون در زندان به سر می‌برد.

وی به مشکلات کارخانه فولاد ازنا هم گریزی زد: حسن میرکاظمی مدیرعامل این کارخانه، معروف به حسن رعیت در تهران به اتهام دیگری که هیچ ارتباطی با این کارخانه ندارد تحت تعقیب قرار گرفته و محکومیت حاصل کرده است.

محمد رزم با بیان اینکه زمینه فعال سازی کارخانه ماشین سازی لرستان فراهم شده، تشریح کرد: ماشین‌سازی لرستان متعلق به گروه منصور آریا بوده که این واحد به هلدینگ خزر واگذار شده، بدهی‌های آن پرداخت و اسناد مالکیت آن هم منتقل و سه دستگاه ساخت ورق از ایتالیا وارد شده و در گمرک قرار دارد و در حال ترخیص است.

وی از کشت و صنعت لرستان نیز سخن به میان آورد: از کشت و صنعت استان  بازدیدی بعمل آمد که در حال حاضر با مشکل خاصی مواجه نیست، در چند وقت گذشته اهالی منطقه تیراندازی و مزاحمت‌هایی ایجاد کرده بودند که دادستان با قاطعیت با آنان برخورد نموده.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه قتل هایی که در لرستان رخ می دهد آنی و لحظه ای است، شفاف تر بیان داشت: قتل هایی که در استان لرستان رخ می دهد بدون نقشه قبلی صورت می گیرد و همگی آنی و لحظه ای و از روی احساسات است .

خبرنگار: مریم نظری

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: