پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۴۳۴۶
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۹
‍ استاندار لرستان:
نشست هم اندیشی فرهاد زیویار استاندار لرستان با فعالین خبری، ارباب جراید و اصحاب رسانه و قلم در آستانه سفر رئیس جمهور به لرستان در سالن جلسات استانداری برگزار شد.


 دکتر زیویار در این جلسه هم اندیشی که از معضلات مختلف لرستان سخن به میان آمد، به مسئله مهم حقآبه ورود کرد: در شرایط فعلی کشور اعتراضات خیابانی مناسب نیست، با آمدن مردم کف خیابان چیزی حل نمی شود فقط مشکلی به مشکلات کشور اضافه خواهیم کرد.  

وی خاطرنشان ساخت: لرستان از نعمت آب برخوردار است اما به معنای واقعی از آن استفاده نمی شود و بیشتر سهمیه ما هدر می رود، در لرستان بیش از ۱۰ میلیارد متر مکعب روان آب وجود دارد اما سهم مردم از این میزان حدود یک میلیارد مکعب بیشتر نیست . 

استاندار لرستان با بیان اینکه اگر سد معشوره و بختیاری احداث شود تا ۲۰ سال کمبود آب نخواهیم داشت، افزود: برخی از پروژه‌های مربوط به حوزه آب در لرستان بین ۱۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و نیمه تمام مانده یا در دست احداث هستند که در صورت تکمیل و بهره برداری از آنها مشکل استان در زمینه استفاده از حق آبه رفع می‌شود . 

فرهاد زیویار تاکید کرد: تزریق بودجه جهت تعیین تکلیف و تکمیل سدهای استان با توجه به درصد پیشرفت آنها از ۵ تا ۹۰ درصد است که حداقل بیش از یک میلیون متر مکعب به ذخیره آب لرستان اضافه و تقریباً مشکل آب استان را برطرف خواهد کرد که لازم است در مجامع تصمیم گیرنده مورد حمایت قرار گیرد .

خبرنگار: مریم نظری

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: