پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۴۳۵۶
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۳
دانه روغنی کاملینا به عنوان گیاه مقاومت نسبت به کم آبی در شهرستان بیضا کشت شد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا گفت: برای نخستین بار کشت مکانیزه کاملینا با دستگاه کودکار-بذرکار در استان فارس در سطح سه هکتار در بیضا انجام شد.
امیریان با بیان اینکه کاملینا دانه روغنی متحمل به تنش‌های محیطی و از خانواده براسیکاسه است، افزود: این گیاه در نیمه اول آذر ماه کشت و قبل از جو برداشت می‌شود.
به گفته وی با توجه به کم توقع بودن این گیاه، کشت آن در طیف متنوعی از اراضی امکان پذیر بوده، ولی بهترین اراضی برای کشت این گیاه خاک‌های "لومی - رسی" هستند.
امیریان با اشاره به امکان کاشت و برداشت مکانیزه این محصول گفت: کاملینا می‌تواند محصول مناسبی در چرخه تناوب زراعی غلات دیم باشد و بازده و سودآوری مناسبی در این اراضی دارد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا افزود: از مزایای کشت این گیاه نیاز آبی کم، مقاومت بیشتر نسبت به آفات دانه‌های روغنی، نیاز کمتر به کود و سم، تحمل بیشتر به دما‌های بالا در زمان گلدهی است.
دانه روغنی کاملینا دارای ویتامین E و امگا ۳ و خواص آنتی اکسیدانی است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: