پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۴۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۵
دفتر اطلاع رسانی دولت چین روز شنبه چهارم دسامبر کتاب سفید «دموکراسی چین» را منتشر کرد.

دفتر اطلاع رسانی دولت چین روز شنبه چهارم دسامبر کتاب سفید «دموکراسی چین» را منتشر کرد.

در این کتاب سفید آمده است: دموکراسی با فرایند کامل مردم چین، خلاقیت بزرگ حزب کمونیست چین برای اتحاد و هدایت مردم چین در راستای تحقق و توسعه دموکراسی است و یکی از نتایج تلاش‌های مستمر حزب در جهت نوآوری در نظریه دموکراسی، نظام دموکراتیک و اقدامات دموکراتیک به شمار می‌آید.

در این کتاب سفید عنوان شده دموکراسی با فرایند کل مردم چین نشانگر ماهیت سوسیالیستی این کشور و جایگاه محوری مردم در کشور و ضامن تحقق خواسته‌های مردم و حفاظت از منافع آنهاست و باعث افزایش نشاط و نوآوری مردم خواهد شد.

در این کتاب سفید تأکید شده که دموکراسی با فرایند کامل مردم چین متکی بر یک نظام جامع و تجربیات فراوان و کافیست و ترکیبی از دو الگوی مهم دموکراسی یعنی دموکراسی انتخاباتی و دموکراسی مشورتی به شمار می‌آید.

در این کتاب سفید با اشاره به اجرای این الگوی دموکراتیک در سرزمینی به وسعت 9.6 میلیون کیلومتر مربع و در میان 56 قومیت با جمعیت 1.4 میلیارد نفری تأکید شده که تجربیات موجود نشان می‌دهد این الگوی دموکراتیک تضمین‌کننده مشارکت حداکثری شهروندان چینی در امور کشور کشور است.

در این کتاب سفید عنوان شده الگوی دموکراسی چین به نام دموکراسی با فرایند کامل مردم، نه تنها دارای ویژگی‌های متمایز چینی است بلکه مظهر ارزش‌های مشترک بشری نیز به شمار می‌رود و خرد چینی و راه حل‌های چینی برای مسائل مختلف را نشان ‌می‌دهد و سهم بزرگی در تمدن سیاسی بشر دارد.

در این کتاب سفید با اشاره به رهبری حزب کمونیست به عنوان ضامن تحقق و توسعه دموکراسی با فرایند کامل در چین تأکید شده که در کشور بزرگی مانند چین، تضمین حق بیان نظرات و عقاید و تحقق خواسته‌های تمام ۱.۴ میلیارد نفر جمعیت کشور آسان نیست و این امر قطعاً به یک نهاد رهبری قوی و متحد نیاز دارد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: