پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۵۶۳۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۱
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: این استان به میزبان بهترین‌های کوهنوردی کشور جهت صعود زمستانه به قله تفتان انتخاب شد.
ادهم کرد زابلی اظهارداشت: کوهنوردان کشور از ۲۵ تا ۲۸ بهمن ماه به قله تفتان صعود می‌کنند.

وی ادامه داد: قله تفتان از معروف‌ترین کوه‌های ایران است که به‌دلیل ارتفاع زیاد و سابقه آتشفشانی بودن آن در گذشته از شهرت زیادی برخوردار است.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری این دوره از برنامه های ورزشی ضمن فراهم کردن فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت های ورزشی استان در سطح ملی سبب تغییر نگرش ها به این این منطقه می شود.

وی اظهارداشت: به منظور توسعه ورزش و افزایش سرانه‌های ورزش سیستان و بلوچستان هم اینک هفت ورزشگاه فوتبال، ۱۸ سالن چند منظوره ورزشی، یک استخر شنا، ۲ جاده سلامت و ۱۱ سالن تخصصی شامل سالن کبدی ۴۵۰۰ نفری، کشتی زابل ،۲۰۰۰ نفری چابهار، کشتی زاهدان، ۱۷شهریور زاهدان و ۶ رشته ورزشی و همچنین۲۰ خانه جوان، پنج گود زورخانه در سراسر استان در حال احداث است.

گفتنی است،قله چهار هزار متری تفتان، بلندترین قله شرق کشور و تنها آتشفشان نیمه فعال ایران است که در ۲۰ کیلومتری شهرستان خاش سیستان و بلوچستان قرار دارد.

 قله آتشفشانی این کوه برای آخرین بار نزدیک به هفت هزار سال پیش فوران کرد و پس از آن خاموش بوده است. 

این کوه و مناطق اطراف آن از مهم‌ترین مراکز گردشگری در استان سیستان و بلوچستان به شمار می‌روند و بین علاقه‌مندان به کوهنوردی شناخته شده است./ایرنا

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: