پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۵۶۷۷
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۷
برگزارکنندگان المپیک 2022 پکن در کنفرانس مطبوعاتی در روز پنجشنبه گفتند که بازی‌های المپیک زمستانی دارای یک سیستم مدیریت سبز و پایدار خواهد بود و توسعه منطقه ای پکن و شهر جانگ‌جیاکوئو را تقویت خواهد کرد.

برگزارکنندگان المپیک 2022 پکن در کنفرانس مطبوعاتی در روز پنجشنبه گفتند که بازی‌های المپیک زمستانی دارای یک سیستم مدیریت سبز و پایدار خواهد بود و توسعه منطقه ای پکن و شهر جانگ‌جیاکوئو را تقویت خواهد کرد.

بازی های کربن خنثی

لی سن، مدیرکل کمیته سازماندهی بازی‌های پکن گفت: بازی‌های المپیک زمستانی پکن 2022 شیوه نامه مدیریتی انتشار کم کربن را به‌طور دقیق اجرا کرده‌ است و همه مکان‌های آن دارای استانداردهای ساختمانی سبز هستند.

لی گفت که یک سیستم حمل و نقل بر پایه انتشار اندک کربن برای تعدیل انتشار کربن ساخته شده است و همچنین افزود که بازی‌های پکن 2022 بر پایه کربن خنثی خواهند بود.

پایداری در سیستم برف‌سازی، زمین‌های بازی و راه‌آهن

یان جیارونگ، سخنگوی کمیته فوق گفت: «بازی‌های المپیک زمستانی 2022 پکن اولین بازی‌هایی هستند که به طور کامل دستور کار المپیک 2020 را با تمرکز بر پایداری اجرا می‌کنند.

برگزارکنندگان این رویداد ورزشی گفتند که برف‌سازی برای رویدادهای بزرگ زمستانی رایج است و پکن 2022 از بهترین شیوه‌های زیست‌محیطی برای این کار پیروی می‌کند.

آنها می‌گویند که انرژی همه مکان‌های المپیک توسط منابع تجدید پذیر تامین می‌شوند و پکن یک شبکه راه آهن بین مناطق المپیک ایجاد کرده است تا بخش خدمات منطقه‌ای را تقویت کند.

گزارش پایداری پیش از شروع بازی‌های پکن 2022

کمیته برگزاری المپیک زمستانی پکن در این کنفرانس گزارش پایداری پیش از شروع بازی‌های پکن 2022 را منتشر کرد. این بازتاب آخرین آمار منتشر شده توسط اداره کل ورزش چین است که نشان می دهد در حال حاضر 346 میلیون نفر در ورزش‌های زمستانی شرکت کرده‌اند.

مدیرکل کمیته سازماندهی بازی‌های پکن اعلام کرد که هدف «شرکت کردن 300 میلیون نفر در این رویداد برفی و یخی» به واقعیت تبدیل شده است و همچنین افزود که ورزش‌های زمستانی چین در سال‌های اخیر به سرعت در حال رشد بوده‌اند و سیاست‌های مربوطه برای ترویج ورزش‌های زمستانی پس از بازی‌ها ادامه خواهد یافت.

توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) و اندرو پارسونز، رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک (IPC) با توجه به فیلم‌هایی که در این کنفرانس به آنها نشان داده شد، از این گزارش تعریف و تمجید کردند.

پیام توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک:

«دوستان عزیز المپیکی، به کمیته سازماندهی المپیک پکن 2022 برای انتشار گزارش پایداری پیش از شروع بازی های پکن 2022 تبریک می گویم. از آنجایی که جهان با چالش‌های پایداری رو به افزایشی مواجه است، همه باید نقش خود را در رسیدگی به آنها ایفا کنند. این گزارش نشان داد که کمیته سازماندهی المپیک پکن 2022 مسئولیت یکپارچه سازی اصول پایداری را در تمام مراحل آماده سازی بازی‌ها به رسمیت شناخته است.»

بازی‌های المپیک زمستانی 2022 پکن آغاز دوره جدیدی برای ورزش‌های زمستانی جهانی خواهد بود که 300 میلیون چینی را با ورزش روی برف و یخ درگیر می کند. این بازی‌های المپیک زمستانی تا همین لحظه هم مزایای اجتماعی و اقتصادی ملموسی را برای مردم در جانگ‌جیاکوئو و یانچینگ فراهم کرده است. همانطور که در شرح این گزارش آمده است، پکن 2022 به تسریع توسعه پایدار در چین کمک می‌کند و راه حل‌هایی را برای آینده ای پایدارتر به نمایش می‌گذارد.

پیام اندرو پارسونز رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک:

«این گزارش پرمحتوا نکات برجسته پایداری بازی‌ها را نشان می‌دهد. این گزارش تلاش‌های چین برای میزبانی بازی‌های پکن 2022 را تشریح می‌دهد. بر اساس این گزارش، با توجه به تاثیر بازی‌های پارالمپیک در چند سال گذشته، امکانات در دسترس در پکن و جانگ‌جیاکوئو افزایش یافته است. ورزش‌های رده پارا المپیکی شکوفا شده و این دو شهر پیشرفت چشمگیری در ادغام اجتماعی افراد دارای معلولیت داشته‌اند. کمیته بین‌المللی پارالمپیک به عنوان یک شریک مهم در کمپین اقدام اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد از همه تلاش‌هایی که با هدف ارتقای دستیابی به اهداف توسعه پایدار در زمینه ورزش انجام می‌شود، حمایت می‌کند.»


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: