پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۵۶۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹
درخواست جوانان و اهالي ورزش كرمانشاه از استاندار جديد؛
گیتی آنلاین - کرمانشاه - در چند سال اخير يكي از اصلي ترين مطالبات جوانان و اهالي ورزش استان كرمانشاه بحث پيگيري پرونده باشگاه فوتبال راهيان و بازگشت آن به مسابقات ليگ دسته اول كشور بوده است اما متاسفانه اين پيگيري ها تا به امروز به نتيجه نرسيده و باوجود در دست داشتن حكم قضايي از ديوان عالي كشور مبني بر بازگشت تيم راهيان به ليگ دسته اول فوتبال، اين مهم همچنان در بلاتكليفي....


حامد مهدوی چشمه گچی - در چند سال اخير يكي از اصلي ترين مطالبات جوانان و اهالي ورزش استان كرمانشاه بحث پيگيري پرونده باشگاه فوتبال راهيان و بازگشت آن به مسابقات ليگ دسته اول كشور بوده است اما متاسفانه اين پيگيري ها تا به امروز به نتيجه نرسيده و باوجود در دست داشتن حكم قضايي از ديوان عالي كشور مبني بر بازگشت تيم راهيان به ليگ دسته اول فوتبال، اين مهم همچنان در بلاتكليفي محض به سر مي برد.

همانطور كه اشاره شد با وجود رای دیوان عالی کشور به نفع تیم راهیان، فدراسیون فوتبال تاکنون به این رای تمکین نکرده و وضعيت اين باشگاه پرطرفدار كرمانشاهي كه روزگاري نچندان دور تنها دلخوشي جوانان و به ويژه فوتبالدوستان كرمانشاهي بود، مشخص نيست.

گرچه مديران كنوني و سابق استان چه در بخش ورزش و جوانان و چه در بخش مديريت ارشد استان هركدام به نوعي پيگير بازگشت اين تيم به ليگ يك كشور بوده اند اما واقعيت آن است كه پيگيري هاي صورت گرفته آنطور كه شايسته مردم كرمانشاه بايد مي بود، نبوده است و نتيجه نهايي كه همان بلاتكليفي و عدم تمكين فدراسيون فوتبال مي باشد خود گوياي كارساز نبود پيگيري هاي قبلي است.

اما اكنون كه استان كرمانشاه پس از كش و قوس هاي بسيار توانسته استاندار جديد خود را در دولت سيزدهم بشناسد و شخص آيت الله رييسي پس از بررسي گزينه هاي مختلف، سردار بهمن اميري مقدم به عنوان یک مدیر توانمند بومی را به عنوان استاندار جديد كرمانشاه انتخاب كرده اند.

جوانان و اهالي فوتبالي استان از ايشان انتظار دارند كه موضوع بازگشت تيم راهيان به ليگ دسته اول كشور را به صورت جدي پيگيري كرده و در واقع اين مطالبه به حق ورز دوستان كرمانشاهي را در اولويت برنامه هاي كاري خود قرار دهد.

و قطعا همين پرونده مي تواند سنگ محک خوبی برای سنجنش میزان توانمندی و قدرت رایزنی استاندار جديد كرمانشاه در دفاع از حقوق مردم اين استان به ويژه جوانان و ورزشدوستان باشد.

گفتني است: در پی تصمیم فدراسیون فوتبال در سال ۹۴ و سقوط تیم راهیان به لیگ دسته دوم، سلمان کریمی مالک باشگاه فوتبال راهیان تنها شخصی بود که در سکوت و بدور از هیاهوی رسانه ای سالها وقت و انرژی خود را در مجامع حقوقی و قضایی برای محکومیت فدراسیون بکار گرفت

در آخر توانست حق از دست رفته فوتبال استان را بازگرداند و با حکم عالی‌ترین مجامع قضایی کشور یعنی دیوان عالی، فدراسیون را محکوم کند تا زمینه حضور تیم راهیان را در فصل جدید رقابت‌های لیگ دسته اول فراهم شود اما متاسفانه مديريت فدراسيون فوتبال كشور همچنان از اجراي اين حكم عالي قضايي سر باز مي زنند.

يادمان نرود كه جوانان كرمانشاهي اين روزها هيچگونه تفريح و سرگرمي خاصي براي خالي كردن انرژي خود ندارند و سالهاست كه در حسرت انجام بازيهاي خانگي تيم فوتبال راهيان در مسابقات ليگ دسته اول فوتبال كشور به سر مي رند و قطعا اين وظيفه شخص استاندار به عنوان عالي ترين مقام اجرايي استان است كه چاره اي براي اين مشكل بيانديشد.

خلاصه اينكه جناب سردار اميري مقدم که خود فرزند کرمانشاه هستید، ضمن عرض خيرمقدم و خوش آمدگويي به محضرتان، انتظارمان اين است كه اين موضوع را به صورت ويژه و با اولويت خاص مورد رسيدگي قرار دهيد.

بی شک بازگشت راهیان می‌تواند یک بازگشت بزرگ برای فوتبال کرمانشاه باشد که در سال‌های اخیر روزهای خاکستری را می‌گذراند و این بازگشت می‌تواند در رگ‌های ورزش خونی تازه جاری کند. موضوعی که باید به عنوان یکی از مشکلات و خواسته‌های اصلی ورزش استان، در صدر موضوعات در دست اقدام استاندار جدید باشد و با احقاق حقی که پایمال شده، بزرگ‌ترین خدمت ممکن را به ورزش استان داشته باشد.

استاندار که خود از نیروهای بومی استان است و مطمئنا دل در گرو موفقیت جوان‌های این استان دارد، می‌تواند با دید بهتری به این موضوع بنگرد و با پیگیری خود خدمت بزرگی به جوانان هم‌دیاری‌اش داشته باشد. موضوع بازگشت راهیان کرمانشاه، مطالبه اصلی ورزش کرمانشاه است که باید در صدر فهرست اقدامات استاندار جدید، در حوزه ورزش باشد و بالاخره آن را عملی کند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:صابر رفیعی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: