پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۵۷۸۸
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰
نشست سالانه مجمع جهانی اقتصادی 2022 روز دوشنبه 17 ژانویه/ 27 دی به شکل ویدیویی برگزار شد. کلاوس شواب، بنیانگذار و رئیس اجرایی این مجمع ضمن عالی ارزیابی کردن سخنان شی جین پینگ رییس جمهور چین در این مجمع تاکید کرد: برای مقابله با چالش های موجود امروزه، گفت و گو و همکاری تنها راه دستیابی به صلح و کامیابی بشریت است.

نشست سالانه مجمع جهانی اقتصادی 2022 روز دوشنبه 17 ژانویه/ 27 دی به شکل ویدیویی برگزار شد. کلاوس شواب، بنیانگذار و رئیس اجرایی این مجمع ضمن عالی ارزیابی کردن سخنان شی جین پینگ رییس جمهور چین در این مجمع تاکید کرد: برای مقابله با چالش های موجود امروزه، گفت و گو و همکاری تنها راه دستیابی به صلح و کامیابی بشریت است.

شی جین پینگ، رییس جمهوری خلق چین همین روز در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصادی 2022 یک سخنرانی با عنوان «تقویت اعتماد و گام محکم به جلو برای ساخت دنیای زیبا پسا کرونا» ایراد کرد. شواب این سخنان را "بسیار مهم" خواند و گفت: حل مشکلات موجود از طریق گفت و گو و همکاری، تنها راه دستیابی به صلح و رستاخیز بشریت است.

رییس اجرایی مجمع جهانی اقتصادی اعلام کرد: سال 2021، چین ضمن حفظ رشد سریع اقتصاد خود، به اهداف تعیین شده برای ایجاد یک جامعه مرفه به روشی همه جانبه رسیده است. وی همچنین بهترین آرزوهای خود را برای سال ببر برای رئیس جمهور شی جین پینگ و مردم چین ابراز کرد و برای بازی های المپیک زمستانی پکن آرزوی موفقیت کامل کرد.

از سوی دیگر  ولادیمیر نژدانوف، کارشناس موسسه مسایل  بین الملل آکادمی دیپلماتیک وزارت امور خارجه روسیه در مصاحبه ای با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت:  شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین در نشست ویدیویی در مجمع جهانی اقتصادی مدل دیگری از جهانی شدن را پیشنهاد کرده است.

 نژدانوف خاطر نشان کرد، سخنان رهبر چین نشانگر رعایت تعهدات بین المللی و نقشه متعادل کننده چین در مناسبات بین المللی است. از این سخنرانی می فهمیم که چین تمایل خود را برای تاثیرگذاری موثر  در ایجاد سازوکارهای مدیریت بین المللی و تدوین مقررات همکاری بین المللی ابراز کرده که این راه جدید جهانی شدن مبتنی بر سوسیالیسم با ویژگی های چینی است. "

این کارشناس روس افزود که پیشنهاد چین بر یک روند جهانی سازی عادلانه تر و قابل کنترل تر تمرکز می شود. جهانی سازی مطرح شده از سوی چین با مواضع نئولیبرالی که از اواخر قرن بیستم به آن عادت کرده ایم متفاوت است.غربی ها معتقدند جهانی شدن روندی بی نظم و غیرقابل کنترل است در حالی که چین می‌گوید جهانی شدن را می‌ توان کنترل کرد.

 


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: