پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۵۸۱۱
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴
کشت گلرنگ در شهرستان مرودشت به ۱۵۰ هکتار رسید
مدیر جهاد کشاورزی مرودشت از کشت ۱۵۰ هکتار گلرنگ در این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود کشت این محصول به ۲۰۰ هکتار برسد.
کاووس همتی گفت: کشت کلرنگ از آذر ماه آغاز شده و با توجه به پیش بینی اداره هواشناسی مبنی بر بارندگی‌های مناسب، امکان کشت تا اواخر بهمن ماه هم وجود دارد.
وی افزود: با توجه به کاهش نزولات جوی در سال‌های اخیر و تغییر الگوی کشت و لزوم توسعه کاشت گیاهان کم آب بر می‌توان این گیاه را در تناوب زراعی اراضی کم بازده قرار داد.
همتی گفت: از میان دانه‌های روغنی، گلرنگ به دلیل داشتن قابلیت‌هایی نظیر بومی بودن، مقاومت بالا به سرمای زمستانه (تیپ پاییزه)، مقاومت نسبی به شوری خاک، تحمل به خشکی و کم آبی، وجود روغنی مطلوب با بیش از ۹۰ درصد اسید‌های چرب غیر اشباع و اسیدلینولئیک بالا و تناوب مناسب با گندم مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی مرودشت گفت: کشت گیاه گلرنگ در برخی از اراضی زیر شبکه سد درودزن که منابع آبی مشخصی ندارند و از حاصلخیزی مناسبی برخوردار نیستند توصیه می‌شود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: