پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۵۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۲
سویه جهش یافته ویروس کرونا یا همان «اومیکرون» در حال حاضر به سرعت در جهان درحال گسترش است و شرایط اپیدمی در بسیاری از کشورها وخیم گزارش می‌شود.

سویه جهش یافته ویروس کرونا یا همان «اومیکرون» در حال حاضر به سرعت در جهان درحال گسترش است و شرایط اپیدمی در بسیاری از کشورها وخیم گزارش می‌شود.

با این شرایط چگونه باید با این بیماری همه گیر مقابله کرد؟

«شی جین پینگ» رئیس جمهور چین 17 ژانویه (27 دی) در کنفرانس ویدئویی «مجمع جهانی اقتصاد 2022» برای شرح این وضعیت یک استعاره به کار برد: در میانه امواج طوفانی این بحران جهانی، کشورهای جهان بیش از 190 قایق کوچک نیستند بلکه همه سوار یک کشتی بزرگ با یک سرنوشت مشترک هستند.

وی تاکید کرد اعتماد روز افزون و کمک به همدیگر تنها راه صحیح غلبه بر اپیدمی کروناست. هر گونه پا پس کشیدن و طفره رفتن غیرمعقول از مسئولیت مبارزه با کووید-19 روند غلبه بر آن را تاخیر می‌اندازد و در وضعیت کلی اختلال ایجاد خواهد کرد. ما خواستار همکاری جهانی تقویت یافته و ایجاد مسیرهای چندگانه دفاع علیه اپیدمی کرونا هستیم.

به طور خاص، باید از واکسن‌ها به عنوان یک سلاح قدرتمندِ ضدکرونا برای تضمین توزیع منصفانه آنها بهره ببریم.

چین تا به حال بیش از دو میلیارد دُز واکسن در اختیار بیش از 120 کشور و سازمان بین‌المللی قرار داده است.

رهبر چین در سخنرانی ویدئویی خود در مجمع جهانی اقتصاد 2022 قاطعانه وعده داد که کشورش یک میلیارد دُز واکسن دیگر به کشورهای آفریقایی ارائه خواهد کرد که از این مقدار 600 میلیون دُز آن رایگان خواهد بود و همچنین 150 میلیون دُز واکسن نیز به صورت مجانی در اختیار کشورهای عضو «آسه آن» قرار خواهد داد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: