پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۵۸۲۸
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۰
کارگاه مدیریت مصرف خون و فرآوده خونی در دانشگاه علوم ایرانشهر باهمکاری سازمان انتقال خون استان سیستان و بلوچستان در سالن اجتماعات دانشگاه ولایت برگزار شد.
گیتی آنلاین،به نقل از روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر؛ معشوری در این کارگاه آموزشی اظهار داشت: بمنظور راه اندازی چهار بیمارستان در شهرستان های کنارک، فنوج، مهرستان و دلگان جهت آموزش کارکنان این بیمارستان ها و آشنایی همه کادر بیمارستان‌ها اعم از متخصصین، پزشکان عمومی، پرستاران،ماماها، کارشناسان هوشبری، کارشناسان اتاق عمل، پرسنل آزمایشگاه و بانک خون این کارگاه برگزار می شود.

وی افزود: همزمان نیز این آموزش ها به کارکنان سایر بیمارستان های قدیمی تابعه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ارائه می شود.


 وی همچنین تصریح کرد: در سیستم مراقبت از خون متغیرهای زیادی از جمله وسایط نقلیه و رانندگان و خدمه های حمل کننده ی خون از پایگاه ها انتقال تا بیمارستان دخیل هستند.

وی بیان کرد: عدم توجه به فراینده هاي مدیریت حمل و آماده سازی آن سبب کاهش کیفیت این فرآورده های با ارزش و متحمل خسارات جبران ناپذیری خواهد شدکه با آموزش مداوم و آشنائی با دستورالعمل ها و اجرای مقررات هموویژیلانس سبب اصلاح فرایند و ارتقای کیفیت نظام مراقبت از مصرف خون می شود.

  شهرام کرمی معاون  اداری و فنی سازمان انتقال خون استان هم گفت: هموویژلانس به معنای مراقبت از دریافت کنندگان خون و فرآورده های خونی در مقابل عوارض نا خواسته ناشی از انتقال خون است.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: