پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۵۸۳۳
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶
استاندارچهارمحال وبختیاری
استاندار چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی کمپ نگهداری معتادان متجاهر و آزمایش تشخیص موادمخدر در استان را از ضروریات دانست و گفت: عموما پیشگیری کم‌هزینه‌تر از درمان است، بنابراین بحث مبارزه و مقابله با موادمخدر باید به‌صورت محله‌محور پیگیری شود.
شهرکرد گیتی انلاین مولوی 
استاندار چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی کمپ نگهداری معتادان متجاهر و آزمایش تشخیص موادمخدر در استان را از ضروریات دانست و گفت: عموما پیشگیری کم‌هزینه‌تر از درمان است، بنابراین بحث مبارزه و مقابله با موادمخدر باید به‌صورت محله‌محور پیگیری شود.
غلامعلی حیدری ۲۸ دی‌ماه در شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه اعتیاد یک پدیده شوم و خانمان‌سوز است، اظهار کرد: این معضل اجتماعی کانون خانواده‌ها را مورد هدف قرار داده است و منجر به ایجاد مشکلات شدید در خانواده‌ها و در نهایت فروپاشی آن می‌شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: اعتیاد علاوه بر تشدید معضلات اجتماعی در حوزه‌های دیگر نیز موجب بروز مشکل می‌شود، عموما معتادان بیماری‌های واگیر را نیز انتقال می‎دهند، اعتیاد امروزه جامعه جهانی را تحت تاثیر تبعات ناگوار خود قرار داده است.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه پیشگیری و مبارزه با موادمخدر، اظهار کرد: می‌توان با همکاری دانشگاه‌ها و ظرفیت نخبگان در بحث پیشگیری و مبارزه با موادمخدر وارد عمل شد، برای این امر نیازمند راهکارهای علمی و بومی متناسب با شرایط استان هستیم.
حیدری تاکید کرد: مبارزه با موادمخدر نیازمند عزم همگانی و همکاری همه‌جانبه دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌های مردم نهاد و ... است، برای این امر نیازمند یک بسته علمی کامل هستیم، این بسته باید دارای پیوست فرهنگی و رسانه‌ای باشد، مباحثی مانند اشتغال، موضوعات نظامی و امنیتی، اجتماعی، مددکاری، درمان و بهداشت در بحث مبازره با موادمخدر باید مورد تاکید قرار بگیرد.
استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در مسئله مقابله با پدیده شوم اعتیاد بحث پیشگیری مقدم بر درمان است، گفت: عموما پیشگیری کم‌هزینه‌تر از درمان است، بنابراین بحث مبارزه و مقابله با موادمخدر باید به‌صورت محله‌محور پیگیری شود، می‌توان در این راستا از ظرفیت مساجد، هیات‌های مذهبی، پایگاه‌های بسیج و سمن‌ها نیز استفاده کرد.
وی در ادامه با اشاره به افزایش کشفیات موادمخدر و دستگیری عوامل قاچاق موادمخدر، تصریح کرد: افزایش کشفیات موادمخدر و دستگیری توزیع‌کنندگان، قاچاقچیان و معتادان متجاهر قابل تقدیر است، اما باید به این مسئله توجه داشت که این افزایش می‌تواند مفهوم دیگری نیز داشته باشد، یعنی ممکن است که اعتیاد و مصرف موادمخدر در جامعه در حال افزایش باشد.
حیدری یادآور شد: باید به اعتیاد به چشم یک بیماری نگاه کرد، آموزش خانواده‌ها در راستای بحث پیشگیری دارای اهمیت بالایی است، اما خروجی این آموزش‌ها و اقدامات پیشگیرانه باید در جامعه مشهود باشد.
استاندار چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی کمپ نگهداری معتادان متجاهر و آزمایش تشخیص موادمخدر در استان را از ضروریات دانست و خاطرنشان کرد: اعتیاد بسیاری از مسائل در جامعه را تحت شعاع قرار می‌دهد، بنابراین باید اقدامات در این راستا موجب کاهش معضل اعتیاد در استان شود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:محمود مولوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: