پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۵۸۴۴
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۱
تفاهم نامه چهار جانبه ای به منظور تاسيس، راه‌اندازی و راهبری" پارک علم و فناوری کشاورزی" بين وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، استانداری، پارک علم و فناوری و سازمان جهاد کشاورزی استان فارس منعقد شد.
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در حاشیه آیین امضای تفاهم نامه مذکور با بیان اینکه یکی از رویکردهای اصلی این سازمان افزایش ضریب نفوذ علم و دانش در حوزه کشاورزی است، گفت: قرارگرفتن در محیط های علمی باعث خرسندی است چرا که دستیابی به مدیریت های مطلوب و مناسب‌تر در سطح فعالیت‌های تولیدی از رهگذر علم و دانش محقق می شود.

مجتبی دهقان پور با اشاره به اینکه بخش کشاورزی استان فارس پتانسیل ها و قابلیت‌های مطلوبی دارد، تصریح کرد: رتبه اول محصولات باغی، رتبه دوم تولیدات زراعی و رتبه چهارم تولیدات دامی در کشور و در مجموع رتبه دوم تامین امنیت غذایی، متعلق به استان فارس است.

وی به تنگناهای بخش کشاورزی از جمله تغییرات اقلیمی نیز گریزی زد و افزود: ضریب نفوذ فناوری در بخش کشاورزی ایران حدود ۶ درصد می باشد که در مقایسه با کشورهای پیشرفته در کشاورزی این ضریب پایین است.

دهقان پور با اشاره به اینکه ارتقای بهره وری ودستیابی به کشاورزی پایدار، از رهگذر کشاورزی دانش بنیان امکان پذیر است، اظهار کرد: بر همین اساس باید از تجارب و درس آموخته ها استفاده کنیم و یکی از این بسترها پارک علم و فناوری است.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از تشکیل اتاق فکر در این سازمان در مدت کوتاه پذیرش مسئولیت خود سخن گفت و افزود: ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها از برنامه های پیش رو است چرا که تحول در بخش کشاورزی با توسعه افقی امکان پذیر نیست این امر با توسعه عمودی از رهگذر علمی کردن بخش کشاورزی باید دنبال شود.

تفاهم نامه تاسيس پارک علم و فناوری کشاورزی در فارس، در راستای اهداف و سياست‌های دولت مردمی در جهت دهی سرمايه های اجتماعی به سوی كسب و كارهای دانش‌بنيان و نيز به منظور گسترش زيرساخت‌های توسعه فناوري و حمايت از فعاليت‌های دانش‌بنيان و توسعه ساختارها و زيربناهای لازم براي رشد فعاليت‌های دانايی محور بخش كشاورزی منعقد شد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: