پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۵۸۸۷
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲
آتش نشانان شیراز در عملیاتی ۱۶ ساعته، ۳ کوهنورد گرفتار شده در یخبندان را نجات دادند.

رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز گفت:  روز گذشته در پی اطلاع رسانی دو شهروند به سامانه ۱۲۵ مبنی بر ناآشنا بودن به مسیر و گم کردن راه در یخبندان، گروه نجات کوهستان مستقر در ایستگاه ۲۲ آتش نشانی شیراز به محل حادثه اعزام شدند.

محمد هادی قانع درباره عملیات نجات کوهپیمایان از میان برف و سرمای ارتفاعات کوه سرخ اظهارداشت: عملیات جستجو دو کوهنورد ۲۸ و ۲۶ ساله،  ۳ ساعت ساعت به طول انجامید و آتش نشانان موفق شدند ساعت ۱۹ به این دو فرد دسترسی پیدا کنند.

او ادامه داد: پس از اطمینان از سلامت جسمی این دوکوهپیما و بازگرداندن قوای جسمی آنان، از مرکز ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شیراز حادثه‌ای دیگر مبنی بر گم شدن مردی ۳۰ ساله در کوه مذکور به تیم عملیاتی اطلاع رسانی شد.

رییس سازمان آتش نشانی شیراز با اشاره به در دسترس نبودن شخص سوم و آگاهی نداشتن از محل وی، خاطر نشان کرد: با ملحق شدن تیم کمکی از ایستگاه ۱۷، دو کوهپیمای جوان به پناهگاه امن منتقل و جست و جو برای نفر سوم ادامه پیدا کرد.

وی گفت: آتش نشانان در شرایط بسیار سخت، در میان برف و سرمای شدید، ساعت یک بامداد به مرد ۳۰ ساله که در یک قدمی یخ زدگی قرار داشت رسیدند و با توجه به وضعیت جسمانی وی، پس از انجام اقدامات اولیه و دادن آب و غذا، مسیر خود را به پایین کوه ادامه دادند.

به گفته قانع رییس سازمان آتش نشانی شیراز، هر سه کوهپیما در عملیاتی ۱۶ ساعته و دشوار با توجه به تاریکی هوا و یخبندان، با همت و تلاش بی وقفه تیم تخصصی کوهستان سازمان آتش نشانی شیراز ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح امروز به سلامت به پایین کوه انتقال داده شدند.

همچنین ساعت ۱۲ و ۱۳ دقیقه روز گذشته نیز عملیات جست و جو برای دو شهروند دیگر در ارتفاعات دراک توسط آتش نشانان تیم کوهستان مستقر در ایستگاه ۲۲ انجام شد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: