پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۵۹۰۱
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۲
کیخا در زبان لری به معنای کدخداست

در ابتدا لازم است داستانی واقعی برای شما عزیزان بیان کنم تا بعد برسیم به اصل ماجرا.

  در میان آشنایان خانواده ای می شناسم بنام ۵ کیخا ، این خانواده ۵ برادر هستند و یک خواهر ، به دلیل اینکه پدرشان که بزرگ خانواده بود به رحمت خدا رفته این برادران هر کدام ادعای کیخاگری می کنند و  هیچ بزرگ و کوچکی ندارند و به حرف همدیگر گوش نمی دهند گفتم که به دلیل اینکه بزرگ خانواده فوت شده.

زمانی که خواستگار برای این یک خواهر پیدا می شد باید خواستگار بدبخت برای گرفتن جواب بله یا خیر به منزل هر ۵ برادر می رفت .

خواستگار باید یک روز می رفت منزل کیخا رضا در ماسور، شب بعد منزل کیخا علی در دره گرم ، روز بعد منزل کیخا سعید در ۶۰ متری ، روز دیگر منزل کیخا حمید در کوی فلسطین و کیخا مهرداد هم در اطراف کوروش و شمشیرآباد تا بلکه بتواند جواب بله یا نه بگیرد ، خلاصه هنوز که هنوز است کیخاها به اجماع و حرف مشترکی بین این خواستگاران نرسیده اند و یک دانه خواهر همچنان مجرد است .

و اما لرستان و ماجرای واقعی ۵ کیخا 

در خبرها آمده : تشریح بخشی از مصوبات سفر ریاست جمهوری در الیگودرز

بالاخره بخشی از مصوبات سفر ریاست جمهوری با پیگیری های دکتر خدابخشی در راه و شهرسازی حوزه الیگودرز اطلاع رسانی شد، 

 تشکیل اداره کل راهداری در شهرستان الیگودرز توسط وزارت راه و شهرسازی

بله قرار است اداره کل راهداری را به الیگودرز منتقل کنند و فردا جهاد کشاورزی به پلدختر برود و نماینده دیگری علوم پزشکی استان را به بروجرد منتقل کند و نورآباد هم برای جانماندن راه و شهرسازی را ببرد و کوهدشت هم بنیاد مسکن و چگنی هم فرهنگ و ارشاد را تقاضا کند و الشتر هم ثبت احوال و .....
و از شوخی و مزاح بگذریم می دانید این اتفاقات یعنی چه؟
می دانید با این تصمیمات غیرکارشناسی تیشه به ریشه لرستان می زنید .

می دانید مردم نجیب لرستان باید برای هر کار اداری سردرگم و آواره تمام شهرستان های استان شوند.

می دانید باید اگر کاری در جهاد داشتند به کیخا پلدختر مراجعه کنند و فردا که کارشان به راه و شهرسازی خورد به کیخا نورآباد و همان لحظه که پرونده دیگری در بنیاد مسکن داشتند سریع به کیخا کوهدشت مراجعه کنند.

مردم شریف لرستان بدانید نمایندگانی که این تصمیمات و کیخاگری ها را می گیرند دلسوز شما عزیزان نیستند آنها دارند به دور بعدی انتخابات مجلس فکر می کنند و این ترفندها را به کار می برد خدابخشی و خدابخشی ها و نمایندگان دیگر که عوامفریبی کنند و رای مردم را داشته باشند و ما یکصدا فریاد میزنیم به جای این کارهای غیرکارشناسی و آواره کردن مردم در شهرستان های مختلف به فکر معیشت و اشتغال باشید که فردا باز هم برای انتخابات به سراغ ما مردم خواهید آمد .

مریم نظری
مدیرمسئول و سردبیر
 هفته نامه چی دا
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: