پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۵۹۳۹
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۲
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هرمزگان:
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هرمزگان گفت: برای بهره وری و رشد شاخص ها در صنایع و اقتصاد راهی جز دانش بنیان کردن صنایع نداریم.

علی فیروزی در بازدید از برج فناور هرمزگان، افزود: اولویت دولت پر و بال دادن به شرکت های دانش بنیان می باشد به گونه ای که موجب بهبود شاخص ها در زمینه های مرتبط باشند.

وی افزود: برای تحقق این هدف راهی جز تجاری سازی تولیدات و دانش وجود ندارد.

فیروزی ادامه داد: برای تحقق این هدف شرکت ها و موسسات ذیل پارک های علم و فناوری باید هویت خود را به اقتصاد و صنایع تا استحصال کامل اهداف تعیین شده تزریق کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هرمزگان با اشاره به تحریم ها گفت: دو ظرفیت در اختیار شرکت های مبتنی بر دانش وجود دارد اول، ظرفیت های معطل مانده که با پر کردن این خلا می توانند بخش بزرگی از بازار و اقتصاد را در دست بگیرند و بخش دوم وجود تحریم ها می باشد که شرکت ها و نوآوران می توانند از آن بهره برداری کنند و با تزریق علم خود به اقتصاد آن را خنثی کند.

این مقام مسدول اظهار کرد: اگر می خواهیم کاری که انجام می دهیم نمود عینی داشته باشد باید سر ریز آن وارد جامعه شود، زیرا اقتصاد علم تخصیص منابع محدود به نیازهای نا محدود است و این کار تنها از طریق دانش محور کردن اقتصاد و صنعت امکان پذیر است.

وی در پایان گفت: در کشور منابع سرگردان زیادی داریم که نیازمند مدیریت و جذب در جهت تولیدات دانش محور است از این رو استانداری بعنوان نهاد حاکمیتی راه را برای جلب توجه صاحبان این منابع هموار خواهد کرد.

در ادامه رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان نیز ضمن ارائه گزارش عملکرد پارک علم و فناوری هرمزگان در این بازدید گفت: رشد و توسعه تولیدات بر پایه دانش نیازمند یک سری امکانات از جمله فضای کافی برای تولید محصول و انبارداری، نیروی انسانی آموزش دیده و حمایت های معنوی است.

وی تصریح کرد: زمانی که این نیازمندی ها تامین گردد بخشی از اهداف و انتظارات فراهم می شود.

رئیس پارک علم و فناوری اضافه کرد: عوامل موثر بر رشد و موفقیت شرکت‌های دانش بنیان در قالب ۳ عنصر قابل طرح و بررسی است. این عناصر که مشتمل بر ۳ دسته عوامل فردی، سازمانی و محیطی است که عوامل محیطی موثرترین نقش را در رشد و توسعه ایفا می‌کنند. اگر فضای کافی در اختیار نداشته باشید عملا تولید محدود می شود و به کارآفرینان آسیب می زند.

فتی بیان کرد: برای حمایت از کسب و کارهای نوآور ساز و کار حمایتی باید به گونه ای باشد که گسترش و رشد زیر ساخت های نرم افزاری و سخت افزاری همزمان و متناسب با توان شرکت ها باشد تا موفقیت هایی که مد نظر است محقق شود.

در پایان این بازدید جلسه ای با حضور شرکت ها و موسسات ذیل پارک علم و فناوری برگزار گردید و خواسته های آن ها مورد بررسی قرار گرفت.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: