پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۶۰۱۸
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۷
مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از احداث ۳۳ کیلومتر بزرگراه در محور مواصلاتی زاهدان- بیرجند با اعتبار افزون بر سه هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال خبر داد.
گیتی آنلاین-به نقل ازاداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، عطاءاله اکبری اظهار داشت: طول کلی محور مواصلاتی زاهدان_بیرجند در حوزه استحفاظی این اداره کل ۲۱۱ کیلومتر  است که ۸۵ کیلومتر آن به بزرگراه تبدیل شده و به بهره برداری رسیده است.

وی راهها را مهمترین ابزار رسیدن به توسعه در هر منطقه ای ذکر کرد و گفت: در حال حاضر ۳۳ کیلومتر بزرگراه در این مسیر  توسط این اداره کل در دست احداث است که پیش بینی می شود تا پایان سالجاری ۱۰ کیلومتر آن آماده بهره برداری شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه توسعه بزرگراه ها در استان با هدف رشد ترانزیت از بندر چابهار، افزایش سرعت انتقال بار و مسافر، کاهش زمان سیر، کاهش مصرف سوخت و ایمنی سفر کاربران جاده ای در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است، تصریح کرد: ۹۳ کیلومتر باقی مانده از محور زاهدان_ بیرجند برای تبدیل به باند دوم نیازمند ۹۳۰ میلیارد تومان اعتبار است.

اکبری خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه راه ها در توسعه هر منطقه نقش مهم و تاثیرگذاری برعهده دارند و استاندارد بودن آنها بهترین بستر و مسیر در تشویق و ترغیب سرمایه گذاران برای حضور در طرح های اقتصادی بشمار می رود این اداره کل با فعال کردن ۱۱ کارگاه راه سازی تمام تلاش خود را بهبود وضعیت راهها و تبدیل آنها به بزرگراه ها بکار بسته است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: